Є подання генпрокурора щодо нардепа Ярослава Дубневича

Як повідов Центр Протидії Корупції, генеральний прокурор Руслан Рябошапка направив у Верховну Раду подання про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності нардепа Ярослава Дубневича.

ГПУ: “17 жовтня 2019 року, генеральний прокурор Руслан Рябошапка скерував до Верховної Ради подання про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності народного депутата України дев’ятого скликання”.

На думку Рябошапки, НАБУ зібрало достатньо доказів для повідомлення депутату підозри. Справа стосується правопорушень, пов’язаних із закупівлями “Укрзалізниці”. За версією слідства, через дії Дубневича-молодшого та спільників державі завдано збитків на 93 млн грн.

Раніше Дубневич входив до  фракції Блоку Петра Порошенка. На виборах виграв округ як самовисуванець, зараз перебуває у фракції “За майбутнє”. Ексгенпрокурор Луценко неодноразово блокував оголошення підозри Дубневичу.

Нагадаємо:

  • 15 січня НАБУ повідомило сімом особам про підозру у заволодінні 93,3 мільйона гривень “Укрзалізниці”.
  • В 2017 році правоохоронці провели 15 одночасних обшуків у кримінальному провадженні щодо зловживань на “Укрзалізниці”.
  • Влітку 2018 року Національне антикорупційне бюро повідомило про підозру посадовцям “Укрзалізниці” та представникам ТОВ “Вог Аеро Джет”, які підозрюються у завданні збитків компанії на 92 мільйони гривень.
  • Наприкінці 2018 року очільник САП Назар Холодницький передав генпрокурору Юрію Луценку для внесення в парламент подання про зняття недоторканності з народного депутата від БПП Ярослава Дубневича.
  • НАБУ та СБУ розслідує кілька кримінальних справ, у яких фігурують посадові особи “Укрзалізниці” і компанії братів Дубневичів. Зокрема, щодо розкрадання газу на суму понад 1,4 мільярда гривень.
  • Восени 2016 року декларації Богдана та Ярослава Дубневичів викликали фурор у ЗМІ та серед експертів, оскільки в них були перераховані значні суми готівкових коштів і величезна кількість зареєстрованого них і членів їх сімей нерухомого майна.