Обвинувачення, яке раніше Насірову читали 2 роки, оголосили за 10 хвилин

Джерело: “Українська правда”; “Центр протидії корупції”

У Вищому антикорупційному суді зачитали обвинувальний акт у справі екскерівника Державної фіскальної служби Романа Насірова, якому інкримінують надання незаконних розстрочок сплати податків.

 Прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури читали коротку версію обвинувального акту.

У “ЦПК” зазначають, що вони встигли оголосити обвинувачення за 10 хвилин.

 Обвинувачені у справі, Насіров та його експідлеглий Володимир Новіков, заявили, що не розуміють, у чому їх звинувачують, та не визнають провину. Водночас, вони підтвердили готовність давати покази у суді.

Обидва фігуранти справи попросили суд роз’яснити суть обвинувачення. Колишній очільник ДФС пояснив, що йому “потрібно чітко розуміти, від чого захищатись”.

У свою чергу Новіков сказал, що стосовно нього у обвинувальному акті взагалі немає жодної конкретики: “Якщо були конкретні обвинувачення стосовно Насірова, то стосовно мене… нічого немає”.

Однак судді відповіли, що вони мають здійснювати правосуддя, а не роз’яснювати суть обвинувачення. Наводити докази та формулювати звинувачення має прокуратура, і “більше, ніж уже зроблено, суд зробити не може”.

Після цього сторони почали оголошувати у суді свої вступні промови.

 З грудня 2017 року прокуратура на вимогу Насірова читала повну версію обвинувального акту, який складається з 774 сторінок. У вересні цього року Верховна Рада змінила Кримінально-процесуальний кодекс. Тепер, за законом, прокурор має зачитати лише короткий виклад обвинувального акту.

За даними “Судового репортеру”, коротка версія у справі Насірова складає 4 сторінки.

Передісторія:

  • За даними САП, Насіров у 2015-2016 роках, діючи в інтересах нардепа Олександра Онищенка, дав керівникам регіональних і територіальних органів ДФС незаконну вказівку приймати безпідставні рішення про розстрочку податкового боргу ТОВ “Фірма “Хас”, ТОВ “Карпатнадраінвест”, ТОВ “Надра Геоцентр”.
  • Тим самим дії Насірова нібито завдали державі збитків у розмірі близько 2 млрд гривень.
  • У ніч на 3 березня детективи НАБУ вручили Насірову повідомлення про підозру у вчиненні злочину передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України – “зловживання службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки”.
  • У ніч на 8 березня Солом’янський райсуд Києва арештував Насірова з альтернативою внесення застави в 100 млн. гривень.
  • 16 березня дружина Насірова внесла за нього заставу.
  • 7 грудня 2017 року Шевченківський районний суд Києва розпочав розглядати справу Насірова по суті.