Як їси, так і живеш

 Або    … не гвалтуй себе, просто дотримуйся 12 правил харчування. Андрій Лаппа

В умовах сучасного способу життя, під впливом рекламної атаки шкідливих для здоров’я «продуктів харчування» говорити про природному харчуванні не доводиться. Так само, як не доводиться говорити про природний стан свідомості людей. Тому вкрай необхідні правила харчування, відновлюють імунітет.

1. Їж, щоб жити, а не живи, щоб їсти  Харчування – не самоціль, а засіб досягнення мети. Усвідомлюючи Вищий Сенс життя і своє призначення, потрібно вживати в їжу тільки корисні продукти, що сприяють придбанню необхідних фізичних і психічних якостей для ефективних дій на Шляхи досягнення Вищої Мети.

2. Голод – правда, а апетит – брехня  Апетит – це бажання з’їсти що-небудь смачненьке. А голод – це, з одного боку, готовність є будь-яку їжу (як, наприклад, після тривалої прогулянки на природі або після напруженої фізичної праці) і, з іншого боку, точне знання, яка саме їжа в даний момент потрібно організму (калорійна або вітамінна , солодка або солона, рідке чи тверде, звичайна або незвичайна – крейда або сіль, наприклад, і т. п.).

Апетит – це результат давно розпущених почуттів і відсутності їх вольового смирення. Харчова заклопотаність або апетит можуть бути також пов’язані з несвідомим прагненням «відключитися» від стресових впливів, відволікаючись на смакові відчуття. Подібним чином можуть виникати і інші бажання, не обґрунтовані реальними потребами організму, наприклад прагнення до сексу і ін. Зазвичай це пов’язано з психічними перевантаженнями сучасного способу життя.

Тварини їдять, лише коли відчувають голод. А людина, розбещений достатком, давно вже став винятком з цього правила природи. Витримка і самовладання в будь-якій життєвій ситуації звільняють від нав’язливих пристрастей і дозволяють жити зі збереженням природних мотивацій організму, досягаючи повноцінного голоду.

У стані голоду народжується точне інтуїтивне знання якості необхідного організму продукту. Харчування за відчуттям голоду в короткий термін усуває «зайву вагу», сприяє очищенню від шлаків і повертає прадавнє природне здоров’я. При цьому харчування відбувається тільки за дійсною потреби.

Необхідно припиняти їсти не доходячи до почуття насичення і повноти шлунку. Наповнивши шлунок до половини, слід залишити одну чверть його обсягу для води і одну чверть – для вільного руху в ньому перетравлюються їжі і розширюються газів.

Найчастіше процес перетравлення супроводжується великою витратою енергії з уже наявного її запасу в організмі. У випадках переїдання або харчування трудноперевариваемой їжею часто виникає ситуація, коли кількість одержуваної з порції їжі енергії порівняно з кількістю енергії, що витрачається організмом на її переварювання. Зазвичай в таких випадках людина після їжі стає сонним, ледачим і ще довго після їжі відчуває занепад сил. Крім того, переїдання є «ударної» навантаженням для органів травлення і призводить до їх захворювань.

Зниження кількості споживаної людьми їжі частково вирішує також і екологічну проблему збереження природних ресурсів, обмежуючи її надмірне використання і дозволяючи їй відновлюватися.

3. Як п’єш – так і живеш. Організм людини в значній мірі складається з води. І від її кількості і якості залежить обмін речовин. Керуючи питним режимом, можна робити істотний вплив на внутрішні ритми і стан організму. Багато хто вважає, що від великої кількості води товстіють, і намагаються пити якомога менше. Насправді товстіють немає від води, а від того що приймають з їжею занадто велика кількість солі, яка утримує в організмі воду.

Вода ж – це сік життя. І без достатньої кількості води рослини, наприклад, засихають. Або навпаки – розквітають, коли їм достатньо води. Людина, звичайно ж, не рослина, але його обмін речовин точно так само залежить від необхідної кількості води в організмі. Крім того, люди набувають надмірну вагу через порушення балансу споживання і витрати енергії – кількості їжі, що з’їдається і витрачаються на активну фізичну і психічну діяльність калорій. У країнах з помірним кліматом добова потреба організму у воді становить 1,5-2 літра взимку і 2-3 літри влітку.

Керуючи питним режимом, можна впливати на виникнення почуття голоду. І в залежності від індивідуального способу життя і обставин можна провокувати його якнайшвидше виникнення або, навпаки, пізніший прихід. Так, якщо стає зрозумілим, що можливість поїсти з’явиться в строго певний час і потім такої можливості не буде, а відчуття голоду до цього часу навряд чи настане, то можна стимулювати його появу, випиваючи по півсклянки води кожні 15-20 хвилин. Тоді голод з’явиться швидше. Якщо ж, навпаки, голод уже з’явився, а можливості поїсти поки ще немає, то пити воду взагалі не слід. Або ж можна випити трохи Завара трав. Це притуплює відчуття голоду до появи можливості поїсти.

У будь-якому випадку краще випивати за півгодини перед їжею півсклянки води або Завара трав. А після їжі, випиваючи воду або завар трав і промиваючи рот і стравохід, слід обмежувати її кількість, щоб уникнути розбавлення шлункового соку і погіршення травлення.

4. Тверду їжу – пий, а рідку – їж. В процесі травлення взаємодія їжі зі слиною має важливе значення. Слина – це активне біохімічне речовина, абсолютно необхідне для повноцінного перетравлення їжі. І для того, щоб воно виділялося і брало участь в процесі травлення, тверду їжу потрібно пережовувати до стану рідкої суміші зі слиною, без решти непережеваннимі шматочків їжі. А рідку їжу (молоко, супи, компоти, соки, відвари трав і т. П.) Не потрібно поспішати ковтати, а спочатку робити «дегустаційні» рухи язиком і щелепою, змішуючи їжу зі слиною. Лише після цього можна її ковтати.

Запивання їжі водою не замінює травної функції слини, розбавляє шлунковий сік і не сприяє повноцінному травленню.

5. Насолоджуйся порожнім животом. Жити потрібно, зберігаючи спокій. І коли їси – не потрібно поспішати або прагнути з’їсти побільше, навіть якщо їж делікатес. Їжа повинна залишатися в роті доти, поки відчувається її смак. Така техніка дозволяє отримати максимум смакових відчуттів з мінімуму їжі. Користуючись цією технікою, можна, з одного боку, довго насолоджуватися смаковими відчуттями і, з іншого боку, насичуватися третьою частиною звичної кількості їжі. Так як насичення центрів мозку залежить від кількості одержуваних сигналів від рецепторів ротової порожнини, зубів і ін., А не від почуття повноти шлунку. Така техніка дозволяє уникнути переїдання, зашлакованості і ожиріння.

6. Не женися за двома зайцями. Те, що робиться без відволікання уваги, виконується набагато якісніше, ніж те, що супроводжується «паралельної» діяльністю. Не потрібно поєднувати їжу з чимось, що відволікає увагу від неї. Наприклад, з читанням, бесідою, переглядом телевізора і т. П. При відвернення уваги центри мозку не отримують достатньо інформаційних сигналів про якість і кількість споживаної їжі. Це призводить до ненаситності, неякісного пережовування, неправильного поєднання продуктів і переїдання з усіма витікаючими наслідками.

Під час їжі потрібно думати про їжу, про її прекрасних якостях, користь і насолоду, що її може принести нею, отримуючи радість і максимум позитивних емоцій. Прийом їжі – це неподільний ритуал, молитва Вищому Ідеалу.

7. Ранок починається ввечері. Не потрібно їсти менше ніж за 4 години перед сном. А краще – за 7 годин перед сном. Багатьом це здасться дивним. Але для такої пропозиції є ряд серйозних підстав.

По-перше, їжа нормально перетравлюється і рухається в шлунку і кишечнику, тільки поки людина не спить і рухається. А головне – поки його тіло знаходиться в вертикальному положенні, напрямок гравітаційної складової сприяє легкому рухові їжі в кишечнику. Якщо ж їсти перед сном, то під час сну, коли всі процеси життєдіяльності загальмовуються, гравітаційна складова, спрямована перпендикулярно по відношенню до тіла людини, що лежить, не допомагає руху їжі в кишечнику, що призводить до її застою і бродіння, зашлаковиваніе організму, утворення на стінках кишечника калових каменів, збільшення обсягу кишечника і живота, погіршення перистальтики кишечника, розвитку захворювань органів травлення, поганому сну і недостатнього відновлення за ніч. А вранці – до важкого пробудження, набряклості, неприємного запаху з рота і інших ускладнень.

І по-друге, пропоноване час прийому їжі перед сном пов’язано з дійсною швидкістю перетравлення тих чи інших продуктів харчування. Вуглеводна їжа (овочі, фрукти, злаки і т. Д.) Повністю перетравлюється і проходить через кишечник приблизно за 4 години. А білкова їжа (м’ясо, бобові, горіхи і т. Д.) – За 7 годин.

Взагалі, для стимулювання потужного обміну речовин, підвищення витривалості, фізичної сили, зміцнення здоров’я і збільшення тривалості життя найкращим є харчування один раз в день – днем.

Жодній людині, якщо він не хворий або не “покалічений» цивілізованими звичками, не захочеться їсти вранці – відразу після сну. Слабка потреба в їжі може з’явитися не раніше ніж через годину після пробудження, але вона і близько не схожий на голод, який по-справжньому вступає в силу не раніше ніж через 4 години після сну, а то й пізніше. Наступне почуття голоду рідко з’являється до сну. А то, що змушує людей бути постійно «стурбованими їжею», є, як правило, не голодом, а реакцією на стреси в сучасних умовах життя.

8. Не гвалтуй себе. Насильство по відношенню до себе так само згубно, як і по відношенню до інших. Ніколи не слід робити «різких рухів» в життя, і набагато корисніше пом’якшувати контрасти. Якщо виникла необхідність змінити звичний раціон харчування і виключити з нього якісь продукти, то краще це робити плавно і поступово, щоб обмін речовин встиг перебудуватися і зменшилася «тиск» звичок.

Ніколи не потрібно обмежувати свої звички відразу, шляхом жорстких вольових заборон і придушення (насильства). Такий підхід спрямований на боротьбу зі слідством, а не з причиною.

Вольовий заборона не усуває коренів звичок (пристрастей), а навпаки – підживлює і зміцнює їх. Коли він діє проти звички, то (дія дорівнює протидії) блоки в пам’яті, що зберігають «атрибути» звички, підживлюються енергією уваги і посилюються. Це веде до зростання сили бажання з’їсти заборонений продукт (як і вода річки, на якій поставили греблю, а її джерело не висох). Такий хибний підхід рано чи пізно призведе до «вибуху» і переїдання забороненого продукту в кількості, набагато більшому, ніж якби людина продовжувала його є як зазвичай.

Звички містяться в пам’яті. Перш за все, слід діяти на рівні управління увагою. Якщо увагу повертається до блокам пам’яті, що містить чуттєву інформацію про смак продуктів, до яких сформована звичка (або пристрасть), то його потрібно спокійно, м’яко і ненав’язливо відволікати від цих блоків і перемикати на щось інше, без залишку спогадів. Без підживлення енергією уваги інформація в пам’яті послаблюється і згасає (джерело річки висихає). Так потрібно поступово заміщати наявні в пам’яті старі звички новими, що містять інформацію про те, що ця їжа – не для вас і вона взагалі не їстівна, як солома або земля. Такі зміни в свідомості вимагають деякого часу і активного самовиховання, але це вірний шлях до успіху.

9. Чистота – ознака божественності Для збереження здоров’я абсолютно необхідно підтримувати не тільки зовнішню, а й внутрішню чистоту, що в значній мірі залежить від якості їжі і води, а також від процесів природного і спеціального очищення організму.

Будь-який власник машини добре розуміє, що її робота залежить від чистоти бензину, масла і повітря в двигуні. І звичайно ж, знає, що моторесурс прямо залежить від змісту сторонніх часток в маслі картера двигуна, а його потужність визначається якістю бензину. Але ось те, що людський організм точно так само потребує чистому паливі, мастилі і регулярної профілактичної чищення, багатьом чомусь зрозуміти дуже важко. Вони курять, п’ють, вживають наркотики, витрачають життєву силу через секс, їдять продукти, які з природничих критеріями не є їжею взагалі, і т. Д. Їм ніколи або лінь. Їм просто ніколи любити себе, але зате є коли прагнути до того, що престижно (але нерозумно). А адже живий організм потрібно набагато менше, ніж машині, тому що він набагато більш економічний і сам бореться за себе. Він має механізми самоочищення і самовідновлення. І якщо йому хоча б не заважати, то міняти деталі не доведеться багато років. А якщо йому трішечки допомагати, то він буде «служити вірою і правдою» до глибокої старості.

В Традиції Йоги накопичений багатий досвід очисних заходів для відновлення, оздоровлення і зміцнення організму, який в Світі запозичують все, хто займається оздоровленням, – від одинаків-ентузіастів до найбільших медичних корпорацій, котрі культивують методи реабілітації. В даний час вже видано безліч спеціальної і популярної літератури, де можна знайти відповіді на всі питання з приводу спеціальних методів очищення організму.

Що ж стосується природного самоочищення організму, то потрібно ввести регулярне правило здійснювати щотижня повне голодування від 24 до 48 годин. У цей період всі органи травлення добре відпочивають, самоочищаються і відновлюються. Це голодування краще проводити у вихідні дні, коли є можливість уникати стресових ситуацій і контролювати стан психіки, т. Е. Бути спокійним. З метою кращого очищення і нормалізації обміну речовин голодування можна супроводжувати питвом води або Заваров трав.

У спеціальних випадках голодування може бути «сухим», т. Е. Без пиття зовсім.

Якщо організм дуже зашлакований і ослаблений, є захворювання внутрішніх органів і обмін речовин уже порушений, то виправити це можна тривалим голодуванням – від 3 до 50 днів. Але це можна робити тільки після попередньої детальної теоретичної підготовки та під керівництвом фахівців.

Говорячи про чистоту їжі і чистоті свідомості, потрібно пам’ятати не тільки про чистоту продуктів харчування, а й про чистоту способів добування їжі. Від цього залежить чистота «тонких» причинно-наслідкових планів людського буття.

10. Що ти їси – те ти і є. Організм формується з тих елементів, які в нього надходять. І він набуває якості цих же елементів. Їжте тільки свіжу, чисту, приємну на смак, живу, вітамінну і повну енергії їжу. Забудьте про те, що на Заході люди з досвідом вже давно називають «джанк фуд» ( «сміттєвої їжею»), – про всі ці чіпсах, гамбургерах, консервованих сосисках, майонези і т. П.

Нерозумно прагнути вживати в якомога більших кількостях дорогі і дефіцитні, а значить, «престижні» продукти. Адже при цьому харчується не організмом, а самостверджується почуття власної винятковості. Користі ж для організму від таких продуктів, як правило, ніякої, частіше – одна шкода.

Уже багато в світі почали розуміти, що по-справжньому престижно – бути здоровим і сильним, виглядати красивим і завжди добре себе почувати.

Керуючи раціоном харчування, можна свідомо впливати на формування свого тіла, стан почуттів, свідомість і причинно-наслідкові зв’язки (Долю). Це факт, перевірений століттями і практичним досвідом безлічі дослідників природи.

11. Не поєднуй несумісне Переварювання різних продуктів відбувається за рахунок різних біохімічних реакцій: кислотних або лужних. Поєднання таких продуктів в одному прийомі їжі призводить до кислотно-лужної нейтралізації і утворення непотрібних солей, що істотно ускладнює процес травлення.

Для того щоб уникнути подібних явищ, слід враховувати сумісність продуктів в одному прийомі їжі. Для цього розроблено безліч спеціальних теорій сумісності. Як приклад пропонується таблиця сумісності продуктів, складена Андрієм Сідерським на підставі робіт Венцеслава Евтімова, болгарського автора книг з Йоги, і інших літературних джерел.

original_1214101648_date_lessprac_images_table5__econet_ru.gif

Крохмалисті овочі: картопля, стара морква, стара буряк, гарбуз, ріпа, бруква і т. П.
Злаки: зерна, крупи, борошно і продукти з її змістом, пророслі злаки.
Некрохмалисті овочі: трави, молоді коренеплоди, біле коріння, капуста, салат, редиска, редька, помідори, огірки і т. П.
Білкові продукти: бобові, горіхи, яйця, ікра та ін.
Свіжі ягоди і фрукти.
Молочні продукти, крім топленого масла.
М’ясо і риба (бажано з раціону поступово виключити).
Рослинні жири і топлене масло.
Дині і банани.
Шоколад і какао (в обмежених кількостях при великих витратах енергії).
Сухофрукти.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *