Вживані іномарки з Канади будуть для українців «майже даром»

ВР України ратифікувала «Угоду про вільну торгівлю між Україною та Канадою»!

На це піде півкроку, оскільки таку ж процедуру Угода повинна пройти в парламенті Канади. Експерти прогнозують, що на це піде кілька тижнів. Що зміниться для автомобілістів після того, як документ отримає повну юридичну силу?

Вживані іномарки з Канади будуть для українців «майже даром»

Зрозуміло, якщо мова йде про торгівлю, не можна не згадати про мита і податки. Для автомобілістів є новини: мито на б / у автомобілі, що імпортуються з Канади в Україну, після ратифікації Угоди стане нульовою.

Також відразу обнулиться мито і на деякі нові легковики, але тільки «об’ємні» – бензинові з двигунами від 2,2 до 3,0 літра і дизельні з моторами об’ємом більше 2,5 л. Решта потраплять під семирічний графік послідовного зниження ввізного мита – тобто, в кінцевому підсумку, на восьмий рік мито на всі типи легкових авто з Канади стане нульовим.

Є деякі труднощі і обмеження: пригнати автомобіль з-за океану своїм ходом неможливо, – потрібно доставка в контейнері, що в свою чергу вимагає певних витрат і терпіння на час очікування автомобіля. Також слід бути готовим до труднощів сертифікації – потрібно довести відповідність транспортного засобу нормам Євро, які часто не вписані як «Євро» в документації до автомобілів з-за океану, заготовити «європейську» оптику для заміни та сподіватися, що маркування на стеклах і елементах безпеки влаштує фахівців, уповноважених видавати висновок щодо відповідності ТЗ перед його сертифікацією.

Більш того: самостійно везти один автомобіль, навіть якщо «там» його хтось зможе купити і відправити за вас, – не так вже й вигідно. Щоб знизити собівартість доставки одного авто, часто контейнер завантажується 2-3 автомобілями. Крім цього, морська доставка в Україну обходиться дорожче в порівнянні з доставкою в порти Польщі або Німеччини. Але і цей варіант породжує нові складності: потрібна або віза і можливість їхати за машиною в порт, або ж доведеться довірити всю затію фірмам, які працюють за такими напрямками.

Наскільки привабливою виявиться знижка в 10% від вартості автомобіля (розмір мита) – стане відомо згодом, після ратифікації Угоди і збору достатньої кількості статистичних даних із ввезених авто з Канади.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *