“Царьов проговорився”: генерал розповів про “забуті” зачатки “російської весни” в Луганську

Російські спецслужби почали активну підготовку до “російської весни” на території Луганської області як мінімум у січні 2014 року.

Про це в інтерв’ю виданню “Гордон” заявив екс-начальник Служби безпеки України в Донецькій і Луганській областях генерал Олександр Петрулевич.

Він нагадав, що 26 січня 2014 року, за місяць до втечі Януковича тодішній нардеп від Партії регіонів Олег Царьов заявив на одному з українських телеканалів, що “сьогодні на південному сході вже формуються загони народного опору”.

Петрулевич зазначив, що в той же день про створення “добровільних дружин” також говорили заступник начальника ГУ МВС України в Луганській області Олександр Видря і мер Луганська Сергій Кравченко.

При цьому формуванням “народних дружин” з місцевих організацій донського козацтва тоді займався радник тодішнього луганського губернатора Валерія Голенка Ельдар Надірашвілі.

“Після проголошення так званої “ЛНР” він став “начальником прес-центру народної ради” луганських сепаратистів. А на початку лютого 2014 року отаман Луганського округу донських козаків Леонід Рубан публічно звернувся до президента Росії:” Путіне, введи війська!” – додав він .

“До речі, всі ці “народні дружини” і місцеві козаки штурмували будівлю Луганської СБУ 6 квітня 2014-го, а пізніше були перетворені на Збройні сили “ЛНР”, – наголосив він.