У МЗС РФ прокоментували рішення суду ООН за позовом України

Міністерство закордонних справ Російської федерації опублікувало заяву, в якій позитивно оцінило підсумки рішення Міжнародного суду ООН за позовом України.

“Важливо, що Суд зайняв принципову позицію та не підтримав заяви про нібито агресію, що має місце, окупацію, або про статус Криму як ті, що не відносяться до суті розгляду”, – заявили в МЗС РФ.

19 квітня Міжнародний суд ООН виніс проміжне рішення у справі “Україна проти Росії”, визнавши за собою юрисдикцію prima facie для розгляду даної справи. Зокрема, суд визнав, що Україна довела можливість тимчасових заходів в суперечці “Україна проти Росії”.

У той же час, суд не знайшов підстав для введення додаткових заходів щодо Росії згідно Конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму, але підтримав позицію України в питанні расової дискримінації в Криму.

У МЗС України заявили, що рішення суду, який підтримав позицію української сторони у питанні дискримінації окупаційних властей Криму за національною ознакою, однак не визнав фінансування Росією тероризму, є “конструктивним підходом”.