Екс-директору Бібліотеки української літератури в Москві Шаріній під час конвоювання зламали хребет – адвокат

Екс-директор Бібліотеки української літератури в Москві Наталія Шаріна дістала компресійний перелом хребта 29 жовтня 2015 року. Тоді її перевозили з відділку поліції до ізолятора тимчасового утримання, повідомив адвокат Євген Смирнов.

Колишньому директору Бібліотеки української літератури в Москві Наталії Шаріній під час конвоювання зламали хребет, повідомив “ОВД-Инфо” адвокат Шаріної Євген Смирнов.

Травму екс-директор дістала 29 жовтня 2015 року. Тоді її перевозили з відділку поліції до ізолятора тимчасового утримання. “В автозаку були жорсткі чи то дерев’яні, чи то металеві сидіння. Водій не загальмував на лежачому поліцейському, автозак труснуло, і Шаріна вдарилася спиною”, – повідомив адвокат правозахисникам.

Захист долучив до справи медичні документи про здоров’я Шаріної, у яких сказано, що вона страждає від наслідків компресійного перелому хребта.

25 травня в Міщанському районному суді завершилося судове слідство у справі Шаріної, обвинуваченої в екстремізмі та розтраті. Покарання для неї прокуратура попросить у понеділок, 29 травня.

28 жовтня 2015 року у приміщенні Бібліотеки української літератури в Москві пройшли обшуки. Співробітники правоохоронних органів вилучили українські видання, які, на думку слідства, “мають русофобський характер”. Шаріну затримали за підозрою в розпалюванні національної ненависті та ворожнечі, а також розтраті.

30 жовтня її посадили під домашній арешт. Прокуратура кілька разів відмовлялася передавати справу до суду та повертала назад до Слідчого комітету РФ. Загалом слідство чотири рази висувало обвинувачення на її адресу.

У березні 2017 року департамент національної політики та міжрегіональних зв’язків Москви повідомив директорові Бібліотеки української літератури Наталії Шаріній про розірвання трудового договору.