“Вимоги народу виконані”: Турчинов розповів про підсумки Майдану

Головні вимоги учасників Революції гідності в Україні на сьогоднішній день виконані. Про це заявив секретар Ради національної безпеки і оборони Олександр Турчинов в інтерв’ю Цензор.НЕТ.

За його словами, одним з головних завдань, яку ставила перед собою Революція гідності, було не допустити затягування України в Російську імперію.

“Це було питання існування України як демократичної, незалежної держави. Так, через кров, так, через жорстокі випробування, через військові дії, але ми відстояли свою незалежність. Ми вирвали країну з липких щупалець імперського спрута, і немає шляху назад: мости спалені. Тому ми виконали головну вимогу Майдану “, – сказав секретар РНБО.

На його переконання, основні вимоги учасників Революції гідності виконані, незважаючи на велику кількість помилок і невирішених проблем.

“… Основні вимоги: відставка силовиків, що переступили закон, відставка президента Януковича і уряду Азарова, відновлення незаконно скасованої демократичної Конституції 2004 року, проведення дострокових президентських і парламентських виборів, підписання Договору про асоціацію з ЄС. Всі ці вимоги були виконані”, – зазначив Турчинов .

Більш складне питання, за його словами, це – побудова європейської демократичної держави.

“Цього не було в резолюціях, але всі, хто стояв на Майдані, розуміли, що саме для цього нам потрібна європейська інтеграція. Чи не все виходить так, як цього хотілося. Тут війна вносить дуже серйозні корективи. Але, з іншого боку, і Європа вже інша. і світ, в цілому, в глобальному вихорі змін дуже швидко і хаотично змінюється. При цьому, будемо чесні, – не в найкращу сторону “, – сказав він, зазначивши, що українцям треба враховувати всі ці масштабні складні й динамічні процеси .

“Але з мого боку було б нечесно сказати: ми зробили все, що могли … Напевно, можна було зробити набагато більше, але, на жаль, суб’єктивний фактор ніхто не відміняв …”, – заявив Турчинов.

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *