Вибухи під Ічнею: Матіос заявив, що біля артскладів бачили чоловіків у камуфляжі
Головний військовий прокурор України Анатолій Матіос заявив, що за 4 дні до вибухів на арсеналі Міноборони біля Ічні бачили неподалік 2 чоловіків у камуфляжі.
Про це він сказав в ефірі телеканалу “112 Україна”.
“Я можу це вже сьогодні сказати, з проведенням допитів на поліграфі, достеменно встановлено, що 4 числа, тобто, за 4 дні до вибухів, за 50-70 метрів від технічної території, де були арсенали, були виявлені 2 людини у камуфляжній формі, які у нічний час, о 2:00, пересувалися по периметру”, – наголосив Матіос.
За його словами, тоді одразу підняли наряд по тривозі, але знайти цих чоловіків не вдалося. Після цього була посилена охорона.
Нагадаємо, в ніч на 9 жовтня почалися вибухи на 6-му арсеналі Міноборони в Чернігівській області, впродовж доби з 16-кілометрової зони було евакуйовано 12,5 тисячі осіб.
ДСНС у Чернігівській області повідомляло, що на арсеналі поблизу Ічні зберігалося 88 тисяч тон боєприпасів, але в Генштабі Збройних сил заявляли, що ця цифра відрізняється від реальної десь у 1,5-2 рази.
Силові відомства підозрюють диверсію на складах і припускають, що на арсеналі було закладено вибухівку.
Міністр оборони Степан Полторак припускає, що хтось заклав боєприпаси для підриву сховищ на 6-му арсеналі зброї поблизу Ічні.
Про це він заявив на засіданні Кабінету міністрів.
За його даними, перший вибух стався у ніч на 9 жовтня о 3:20, “одночасно, одразу на трьох сховищах, а о 3:45 відбулося ще 6 вибухів на різних сховищах, по всьому периметру, практично в усіх кутках і в центрі”.
“На наш погляд, це відбувалося, щоб не дати нам можливість ефективно боротися з подією і локалізувати розповсюдження підривів снарядів і боєприпасів”, – сказав міністр.
Він пояснив: “Чому не вдалося зберегти? Я думаю, тому що недостатньо було обладнання периметру“.
“Друга позиція: ми надійно можемо берегти наші запаси тоді, коли ми побудуємо закриті залізобетонні конструкції, які надійно забезпечать охорону. Тому що коли є відкритий боєприпаси на ґрунті, його зберегти від диверсійної групи чи навіть недбалості неможливо” – додав міністр.
Він повідомив, що саме на цей арсенал цього року було виділено 13 мільйонів гривень, профінансовано 9,6 мільйонів.
Готовність здачі сучасного периметру цього арсеналу – кінець 2018 року. Крім батальйону охорони, там функціонувала кінологічна служба, було встановлено засоби радіоелектронної боротьби для захисту від безпілотників, зазначив Полторак.
“Проводилася робота з обладнання місць зберігання зброї”, – зазначив міністр оборони.
“На час вибуху на кожному посту було по 2 людини: один боєць ЗСУ і один представників ВОХРа, також була варта – начальник варти, його помічник, розвідний і резерв у 10 осіб По периметру на відстані до 3-х кілометрів перебували 12 осіб у різних видах нарядів: у засідці, в патрулі, в секретах… “, – сказав він.
“На цьому арсеналі лише за останній місяць двічі проходили навчання з безпеки: міжвідомче і Міністерства оборони, коли перевіряли охорону. За підсумками першої перевірки було звільнено начальника цієї бази“, – повідомив Полторак.