Бабак про підвищення ціни на газ: “Нас зробили простаками, яких ошукали!”

19 жовтня Кабмін ухвалив рішення про чергове підняття ціни на газ для населення, цього разу на 23,5%. “Це нонсенс. Нас зробили простаками, яких ошукали”, прокоментувала це рішення народний депутат від “Об’єднання “Самопоміч” Альона Бабак.

Парламентар продовжує: “Ми постійно чули про те, що маємо піднімати ціни газу до рівня європейських цін. Так от, 23% – це не імпортний паритет. Це якась незрозуміла половинчаста міра. Тобто, очевидно, що нас очікує ще підвищення цін”.

“Чому в такому випадку ціни підняли на 23,5%? Я вважаю, це буде додатковий прибуток “Укргазвидобування”, – говорить Альона Бабак. – До цього рішення прибуток вже становив 40% від продажу. А після підняття на 23% прибуток буде становити 50%”.

“Нас роблять просто ідіотами!, – наголошує народний депутат. – Я як людина, яка також повинна за все це платити, вважаю, що мене уряд дурить разом з МВФ. Мені, як і кожному з нас, нав’язують ціну для збільшення прибутковості української компанії “Укргазвидобування”. Вони розповідають нам, що потім ідуть дивіденди в бюджет, з тих дивідендів нам платять субсидії.

Тобто, спочатку піднімають ціну, роблять людей біднішими. Потім кошти йдуть в бюджет, і далі розподіляють кошти на адресну соціальну допомогу у вигляді субсидій. Створюється ланцюг штучного заганяння українців у бідність, або вимивання з кишень сімейних бюджетів коштів на оплату газу”.

“Якщо уряд не профінансує на 100% поквартирний облік газу, а залишить драконівські норми споживання газу для тих, кому квартирні лічильники не по кишені, не виділить мінімум по 2 мільярди гривень на утеплення будинків на кожну область та не підтримає інвестиції в регулювання подачі теплоносія в будинки через переведення систем централізованого опалення та гарячого водопостачання з  чотирьох-трубних (з використанням центральних теплових пунктів) на двох-трубну (тобто з індивідуальними тепловими пунктами в кожному багатоквартирному будинку), то вважаю, що чинні урядовці мають  готуватися до закінчення своєї політичної кар’єри”, – підсумовує Альона Бабак.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *