Вибори в Україні: виборців приваблюють лампочками, шифером, пивом, вилами і стільцями

Уже в неділю українці «добиратимуть» народних депутатів у семи мажоритарних округах. Про це йдеться в огляді преси від Радіо Свобода.

Ситуація з хресною ходою, ініційованою УПЦ (Московського патріархату), навмисне розхитується, щоб влаштувати провокацію, переконує експерт «Газети по-українськи». Розрахунок простий: хтось не втримається і першим зробить різкий рух, а це призведе до непоправних і несподіваних наслідків. Адже УПЦ (МП) часто організовує якісь проекти, щоб загострити конфронтацію, наголошує експерт видання, директор Центру стратегічних комунікацій Валентин Войтков. Тому він вважає, що зараз треба надавати цій ході менше уваги і не піднімати істерії, щоб не давати приводу Росії використати ситуацію у своїх цілях. Треба лише посилити заходи безпеки, а українські спецслужби повинні діяти на випередження.

17 липня минає два роки з дня трагедії «Боїнга» Малайзійських авіалінії над Торезом, нагадує газета «День». Експерт видання, народний депутат Дмитро Тимчук переконаний, що пряма відповідальність за збиття малайзійського «Боїнга» лежить на тих, хто ухвалював ключові рішення, зокрема, на верховному головнокомандувачі збройних сил Росії. Однак Верховна Рада України фактично блокує визнання на законодавчому рівні факт окупації Донбасу. Україна, визнавши Росію агресором, має апелювати до міжнародної спільноти. І саме справа збитого «Боїнга» є вагомою складовою цього. Звідси виникне питання участі росіян у місіях ОБСЄ, де вони грають роль «незалежних спостерігачів», а фактично представляють агресора на Донбасі. По-друге, це унеможливить їхній вплив в ОБСЄ хоча б у питаннях України, переконує експерт газети у публікації «Трагедія МН-17: два роки безкарності…».

«Газета по-українськи» стверджує, що затримання в Іспанії сина екс-мера Києва Леоніда Черновецького – Степана матиме серйозні наслідки для впливових людей у Києві. За інформацією видання, нещодавно в Україні поновили розслідування щодо зловживань Леоніда Черновецького та людей із його оточення. Тому їм необхідно «зам’яти» іспанський скандал. Видача Степана Черновецького Україні може стати фатальною для багатьох, зокрема деяких народних депутатів, зазначає газета.

Уже в неділю українці «добиратимуть» народних депутатів у семи мажоритарних округах. Вибори відбудуться в Чернігові, Дніпрі, а також в Івано-Франківській, Луганській, Полтавській, Херсонській та Волинській областях. Газета «Сегодня» розібралася, хто, звідки буде балотуватися, і дізналася, чим в цій кампанії кандидати замінили гречку. Зокрема, за інформацією видання, приваблюють виборців лампочками, шифером, пивом, вилами і стільцями.