ВР дозволила працювати на держслужбі до 70 років

Верховна Рада підтримала у другому читанні та в цілому законопроект № 4096, який дозволяє працювати на державній службі до 70 років. За це проголосували 300 народних депутатів. Про це стало відомо під час сьогоднішнього пленарного  засідання.

Законом передбачається внесення змін до закону України “Про державну службу” щодо можливості повторного призначення на один рік державного службовця, який досяг пенсійного віку, без обов’язкового проведення конкурсу щорічно.

У документі прописано, що строкове призначення на посаду здійснюється в разі призначення особи, яка досягла 65-річного віку, на посаду державної служби – на один рік з правом повторного призначення без обов’язкового проведення конкурсу щорічно.

Додали і пункт, що державна служба припиняється у разі виходу державного службовця на пенсію або досягнення ним 65-річного віку, якщо інше не передбачено законом.

У зв’язку з потребами служби державний службовець за рішенням суб’єкта призначення може бути залишений на державній службі після досягнення 65-річного віку за його згодою. Рішення про продовження терміну перебування на державній службі ухвалюється суб’єктом призначення щорічно, але не більше ніж до досягнення державним службовцем 70-річного віку.

Під час засідання парламент також підтримав поправки нардепа від “Батьківщини” Альони Шкрум. Одна з них стосується продовження строку перебування на службі до 70 років, але працівників місцевого самоврядування. За рішенням сільського, селищного, міського голови, голови районної, районної у місті, обласної ради.

В іншій сказано, що добір на посади державної служби в установленому Кабінетом Міністрів України порядку під час карантину, встановленого у зв’язку з коронавірусною інфекцією, не проводиться.