ЗМІ розповіли про те, як Росія вела інформаційну війну проти України за допомогою Facebook

Кілька видань опублікували матеріали, в яких розповіли, як Росія на державному рівні через соцмережу Facebook сприяла вторгненню в Україну в 2014 році.

Так, телеканал MSNBC в матеріалі Як Facebook допоміг російському вторгненню в Україніописав цю технологію. У сюжеті ведуча також посилається на аналогічне розслідування видання The Daily Beast.

Крім того, інформацію про протидію українцям в Facebook підтвердила заступник помічника держсекретаря США зі стратегічних цифрових технологій Мойра Вейлан.

“Це – 100% правда. Багато з нас в Державному департаменті намагалися допомогти колегам в Україні, Грузії та в інших місцях. Facebook просто не був відповідальним”, – написала Вейлан в Twitter.

Технологія кібервійни полягала в тому, що багато користувачів користувалися опцією поскаржитися на сторінки, пости популярних в Україні лідерів думок, активістів, які виступали з критикою на адресу Росії на тлі анексії Криму та військового вторгнення на Донбас в 2014 році. При цьому такі скарги не були одиничними і носили системний характер. Проросійські ж користувачі отримували державну підтримку, відзначає видання.

Нагадаємо, раніше віце-президент Facebook Елліот Шраге заявив, що компанія передасть Конгресу США звіт про політичні рекламні оголошення, які, як вважається, використовувалися керівництвом РФ для втручання у вибори президента США в 2016 році.

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *