Восени в Україні будуть вуличні заворушення? (Огляд преси)

Тижневик «Дзеркало тижня» нагадує, що не за горами осінь – ритуальна пора для політичної стурбованості та вуличних заворушень. Видання прогнозує, що нинішня осінь буде тривожною: саме на цей час прогнозується пік «платіжного» невдоволення. Недавній антитарифний марш (навіть із урахуванням організаторських можливостей тих, хто його влаштовував) зібрав загрозливо велику кількість незадоволених. Про те, у що може вилитися накопичуване роздратування громадян країни, які втомилися від війни, корупції та балачок, експерти «Дзеркала тижня» прогнозують в статті «Осінь: амортизатори і детонатори».

Тижневик «Новое время» інформує, що грандіозний проект Дитячої лікарні майбутнього, на який дружина екс-президента Віктора Ющенка зібрала близько 100 мільйонів гривень з бізнесменів і звичайних громадян, перетворився в безнадійний недобуд на околиці Києва. Катерина Ющенко, розмірковуючи про провал проекту Лікарні майбутнього, говорить: будь у неї ще один шанс, вона була б «менше західною в своєму мисленні». І без підтримки ДУСі, Кабміну і парламенту не стала б братися за великий проект, призначений для створення системних змін в медицині. Про те, чи є у лікарні майбутнє прогнозує тижневик «Новое время» у статті «Лікарня минулого».

Тижневик «Фокус» аналізує, які тіньові схеми вдалося хоча б частково подолати за останні два роки, а які, як і раніше, процвітають. Найбільшим успіхом у боротьбі з тіньовою економікою експерти видання вважають реформу сфери держзакупівель. Електронна система тендерів ProZorro тільки за минулий рік заощадила бюджету понад 500 мільйонів гривень. Зараз, за оцінками експерта, ця сума перевищила 2 мільярда гривень. Натомість і досі процвітають зарплати в конвертах, контрабанда та тіньовий імпорт, зазначає тижневик.

Міністр юстиції України Павло Петренко розповів тижневику «Фокус» про спроби конфіскувати $ 1,5 млрд Януковича, про те, чому гальмується розгляд позовів України в міжнародних судах і як врятувати закон про люстрацію. Публікація називається «Закон і безлад».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *