Ще один удар у спину Росії: Саудівська Аравія збільшує експорт і оголошує знижки на нафту

Діючі термінали саудитів в Перській затоці продовжать працювати на Азію, а ось поставки «чорного золота» через оновлений термінал будуть спрямовані в першу чергу на споживачів з Європи, де, як відомо, домінує російська нафта.

Третій місяць поспіль Саудівська Аравія знижує ціни на всі сорти нафти для покупців на своєму найбільшому ринку збуту – азійському. Також надаються знижки і для європейського споживача. Ціну продажу самого популярного саудівського сорту Arab Light вирішено знизити ще на 40 центів, – повідомляє «Діалог».

Saudi Aramco знизила ціну Arab Light на 1,15 долара порівняно з березневими поставками, а знижки, оголошені в березні на квітневі партії, зросли більш ніж у три рази.

Надлегкі сорти саудівської нафти подешевшали ще сильніше. Червневі партії Extra Light і Super Light будуть коштувати азіатським покупцям на 60 і 70 центів дешевше, ніж в травні.

Також стало відомо, що у наступному році саудити почнуть роботи по модернізації і розширенню пропускної здатності відвантажувального терміналу в порту Муаджиз на узбережжі Червоного моря, що припинив роботу в 1990 році.

По закінченні будівництва в Муаджизе Саудівська Аравія зможе експортувати до 15 млн барелів нафти в день, що вдвічі більше поточних обсягів експорту.

Експерти вважають, що постачання через оновлений термінал будуть призначені насамперед для Європи. Саудити направлять танкери в Євросоюз через Червоне море і Суецький канал, а ось їх діючі термінали продовжать працювати на азіатського споживача.

Відомо, що на європейському ринку провідну роль поки ще грає Росія. Однак нафта з Saudi Aramco вже дамокловим мечем висить над економікою РФ, вважають економісти.

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *