Інтерпол припинив розшук ще одного чиновника з оточення Януковича

Міжнародна організація кримінальної поліції (Інтерпол) зняла з розшуку колишнього секретаря Ради національної безпеки України та главу Адміністрації президента Віктора Януковича Андрія Клюєва, повідомив речник Національної поліції Ярослав Тракало.

У коментарі Українській правді він підтвердив, що таке рішення прийняла Комісія з контролю за файлами Інтерполу на 99-ій сесії.

За його словами, українське бюро Інтерполу передало копію рішення Комісії Генеральній прокуратурі України як органу досудового розслідування.

Наразі відомо, що Інтерпол зняв з розшуку екс-президента України Віктора Януковича та екс-міністра енергетики Едуарда Ставицького. Окрім того, Інтерпол відмовився оголошувати в розшук народного депутата Олександра Онищенка.

У Генеральній прокуратурі заявили, що рішення Інтерполу пов’язані з недосконалістю кримінально-процесуального законодавства України в частині обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. Згідно з правилами Інтерполу, особа, щодо якої не обрано запобіжний захід у вигляді утримання під вартою, не може бути оголошена в міжнародний розшук. За українським законодавством, обрання запобіжного заходу можливе лише за обов’язкової присутності підозрюваного.

ГПУ підозрює Клюєва у незаконному перешкоджанні проведенню мітингів із застосуванням фізичного насильства, а також в організації перевищення службових повноважень працівниками правоохоронних органів під час Євромайдану у період з 22 по 29 листопада 2013 року.