З нардепів-прогульників у цьому році вирахували 1,7 мільйона

З початку року 2017 року з заробітної плати народних депутатів було вирахувано 1,7 млн грн за пропуски засідань Верховної Ради.

Таку інформацію Комітету виборців України надали в Апараті Верховної Ради, повідомляє КВУ в Facebook.

“Внаслідок нарахування заробітної плати лише за фактично відпрацьовані дні, за перший квартал 2017 року утворилася економія коштів, передбачених на виплату заробітної плати народним депутатам України, у сумі 1748,7 тисяч гривень”, – йдеться у повідомленні.

Наголошується, якщо депутат пропускає пленарне засідання Ради, то зарплата йому за цей час не нараховується.

За даними дослідження КВУ, проведеного в рамках проекту Дослівно, лише 10% (41 із 423) депутатів відвідали всі засідання Ради в 2017 році. Решта нардепів пропустили одне чи кілька засідань парламенту, відповідно, вони не отримали частину зарплати.

“Окремі депутати не з’являлися в парламенті впродовж місяців. Так, в січні-лютому п’ятеро нардепів пропустили всі засідання Ради, в березні – восьмеро, в квітні – семеро. У квітні всі засідання Ради за даними письмової та електронної реєстрації пропустили Дмитро Ярош, Андрій Білецький, Петро Сабашук, Євген Бакулін, Вячеслав Богуслаєв, Олександр Онищенко, Сергій Клюєв”, – уточнили в КВУ.

Зазначається, що загалом в 2017 році за даними письмової реєстрації найкраще відвідували засідання Ради депутати Народного Фронту (86% депутатів фракції було зареєстровано), БПП (84%) та Радикальної партії Олега Ляшка (84%). Найгірше – “Волі Народу” (64%) та “Відродження” (65%).