Волкер: медіа поспішили з можливістю визнання анексії Криму

Спецпредставник Держдепу США з питань України Курт Волкер підкреслює, що США не планують визнавати анексію Криму Росією.

Про це він заявив в інтерв’ю німецькому телеканалу OstWest 6 липня.

“Я думаю, що американські медіа поспішили з історією про можливість визнання анексії Криму. Білий дім висловився в подальшому дуже ясно – радник президента США з національної безпеки Джон Болтон і прес-секретар Білого дому Сара Хакабі Сандерс прояснили, що США не планують визнавати російську анексію Криму. Так і слід розуміти американську позицію”, – сказав Волкер.

Він додав, що адміністрація президента США демонструвала послідовний підхід у питанні підтримки територіальної цілісності України.

 Відповідаючи на питання, чи ризикує Україна втратити підтримку Заходу, зокрема, через проблеми з корупцією і ультраправими рухами, Волкер зазначив, що Україна домоглася істотного прогресу в проведенні реформ за останні три роки.

“В України, як і раніше, є істотні проблеми з корупцією, а також значне місце для реформ, які поки не проведені, але повинні бути проведені”, – додав він.

У той же час, спецпредставник США вважає, що ультраправі рухи не впливають на державну політику.

“На щастя, це лише невелика меншість, що не має впливу на державну політику і не впливає на те, в якому напрямку розвивається Україна. Так що це не предмет мого занепокоєння, але важливо, щоб самі лідери України це теж засуджували”, – сказав Волкер.

Він також зазначив, що вторгнення Росії в Україну призвело до “виникнення більш націоналістичної зверненої на Захід України”.

“Вони більш єдині і злі на Росію і, як ніколи, скептично налаштовані до Росії. Так що покласти край цьому конфлікту – це було б в інтересах Росії. Вони ж хочуть кращих відносин з Україною”, – сказав спецпредставник США.

Як повідомлялося, коли президента США Дональда Трампа 29 червня запитали чи, визнають Сполучені Штати Крим частиною Росії, він відповів: “Ми побачимо”.

Радник Білого дому з нацбезпеки Джон Болтон заявив, що не чув, щоб Трамп заявляв про визнання анексії Криму. “Це не позиція Сполучених Штатів”, – зазначив Болтон.

3 липня речниця Білого дому Сара Сандерс заявила, що США не визнають анексію Криму Росією, та наголосила, що санкції проти Кремля будуть діяти до того часу, поки РФ не поверне півострів Україні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *