Вітренко жорстко відповів на ініціативу урізати його премію від перемоги над Газпромом

Топ-менеджер “Нафтогазу” обурений зверненням Гончарука до наглядової ради компанії

Виконавчий директор “Нафтогазу” Юрій Вітренко негативно висловився про намір зменшити його премію за перемогу над “Газпромом” за рішенням Стокгольмського арбітражу на суму $ 2,9 млрд. Каже, що це несправедливо, оскільки премії керівникам держпідприємств після їх приватизації належать, а йому за перемогу – немає.

У січні Нафтогаз отримав від Газпрому майже $ 580 млн

“Тобто якщо тебе призначили керівником держпідприємства, ти нічого особливого не робиш, просто не заважаєш його приватизувати, тобі платять відсотки від ринкової вартості підприємства, яке ти не створював. А ось якщо ти проводиш необхідні зміни в комерційній діяльності, ініціюєш арбітраж, обгрунтовуєш позови, береш на себе персональні ризики, виграєш, отримуєш для компанії $ 4,9 млрд, тобі кажуть, що премія, яку тобі давно і заздалегідь визначили люди, призначені і до сих пір не звільнені урядом, була неправильною “, – зазначив він в Facebook.

Вітренко також висловив сумніви, що “новим” політикам і чиновникам слід довіряти в тому, що вони будуть дотримуватися взятих на себе зобов’язань.

Нагадаємо, 5 лютого прем’єр Олексій Гончарук повідомив, що уряд звернеться до наглядової ради НАК “Нафтогаз України” з проханням утриматися від виплат великих премій керівництву цієї компанії і розглянути питання про їх зменшення.

За даними деяких ЗМІ, лист Гончарука вже направлено голові наглядової ради “Нафтогазу” Клер Споттісвуд. У ньому прем’єр просить переглянути розмір премій керівництву НАК і утриматися від прийняття рішень з їх нарахуванням до консультацій з Кабміном як акціонером компанії.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *