Найбільший в світі айсберг рушив на Атлантику

Найбільший в світі льодовик А68 розміром в сім Києвів, який відколовся від льодовика в Західній Антарктиді, почав рухатися в бік Атлантики. Спочатку він сів на мілину і не дрейфував, але тепер почав рух в північно-східному напрямку. Про це повідомляє ВВС Україна.

Площа льодовика на даний момент дещо зменшилася, раніше ж вона становила 6 тис. квадратних кілометрів.

“По співвідношенню довжини і товщини айсберг схожий на стопку з п’яти аркушів паперу формату A4, тому я вражений тим, що океанські хвилі ще не перетворили айсберг А68 в масу битого льоду”, – розповів професор Адріан Лакман з університету Суонсі в Великобританії.

Тепер айсберг А68 знаходиться на південній широті 63 градусів. Незабаром, обігнувши північний край півострова, гігантський айсберг переміститься на північ і увійде в теплі води південної Атлантики.

Найбільший айсберг рухається до Атлантики

Найбільший айсберг рухається до Атлантики COPERNICUS DATA / SENTINEL-3 / ESA / A.LUCKMAN

Площа А-68, який утворився в липні 2017 року, становить 5,8 тисяч квадратних кілометрів, а маса – приблизно один трильйон тонн. Після того, як він відколовся від льодовика Ларсен С, айсберг кілька разів зачіпався за морське дно і був малорухливим.

Однак у липні цього року, в період, коли в Південній півкулі зима, супутникові дані показали, що маса льоду збільшила свою мобільність. За останні два тижні айсберг повернувся на 10 градусів, а за два тижні до цього – на 30 градусів.

За словами фахівців, причину переміщення важко встановити через те, що немає даних про рельєф морського дна в цьому місці. Дослідження складно проводити, оскільки поверхня океану в регіоні покривається кригою, що перешкоджає проходженню кораблів.

Вчені вважають, що А-68 втратив контакт із дном через поступове танення або айсберг потрапив у сильну морську течію.