“Відмотати” на 1,5 мільйона гривень: у Дніпрі викрили групу тарифних аферистів

Група  з 6 чоловік працювала по всій країні і допомагала “економити” на ЖКП

Незвичайне злочинне угруповання днями викрили в Дніпрі. Як розповіла “Сегодня” спікер департаменту захисту економіки Нацполіціі Наталія Калиновська, правоохоронці затримала банду з шести осіб, яка допомагала всім бажаючим заощадити на платежах за ЖКП і встановлювали спеціальні повільні лічильники, які сильно знижують споживання води, газу та електроенергії. Оцінювали вони свої послуги по-різному: від 350 до 5 тис. грн. За даними слідства, вже встановлено, що ділки причетні до десятків фактів крадіжок комунальних послуг. Не виключено, що при розслідуванні таких випадків виявиться ще більше.

“Клієнтів вони знаходили, рекламуючи свої послуги в інтернеті, використовуючи для цього два онлайн-майданчики, – розповідає Наталя Калиновська. – Після того як до них зверталися бажаючі, аферисти поштою висилали клієнтам такі лічильники з докладними інструкціями по застосуванню”.

У поліції додають, що “умільці” не зупинялися на досягнутому і постійно розширювали свій асортимент послуг.

“Злочинна схема працювала в декількох напрямках: приховане втручання в роботу газових лічильників, власне виробництво і обслуговування приладів, за допомогою яких зупинялися лічильники електроенергії, незаконна заміна і установка пломб на лічильниках води, газу та електроенергії, – повідомили у поліції. – Встановлено більш 30 фактів виконання подібних замовлень на території Дніпропетровської та інших областей “.

За оцінками силовиків, постачальникам води, газу та електроенергії завдано збитків на загальну суму понад 1,5 млн грн.
Зараз поліція вирішує питання про оголошення підозри фігурантам. Копи не виключають, що народні умільці мали пряме відношення до комунальних служб, тому як добре знали принципи роботи всіх лічильників.

Втім, за словами копів, не уникнуть відповідальності і громадяни, які замовляли і встановлювали собі прилади для зупинки лічильників. Адреси таких квартир і будинків будуть передані профільним службам, після чого власники нерухомості будуть змушені заплатити штрафи за крадіжку води, газу та електроенергії. Як правило, накладається штраф від 5 до 20 тис. грн. Крім того, тимчасово, до моменту погашення, припиняється надання послуги. Якщо ж крадіжки води, газу та електроенергії відбувалися протягом тривалого часу, то винний може отримати до двох років обмеження волі, і такі вироки вже не рідкість. У свою чергу комунальники нагадують, що їх обладнання дозволяє зараз з легкістю визначати те, чи було втручання в роботу будь-якого лічильника. За їх словами, магніти не тільки незаконні, але ще небезпечні й тим, що швидко виводять з ладу справні лічильники.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *