ВДАРИМО ТАРИФАМИ ПО БЕЗДОРІЖЖЮ ТА НЕХЛЮЙСТВУ!

Дещо адаптований під переяславські реалії лозунг зі знаменитого сатиричного роману «Золоте теля» якнайкраще підходить до характеристики того дійства, яке відбувалося на останньому засіданні виконкому. Тут вам і якість ремонту доріг, яка не задовольняє багатьох переяславців, і купа недоліків у роботі ВУКГ, яке виступає замовником такого ремонту.

18 травня ц.р. працівниками міськради під керівництвом міського голови Тараса Костіна була проведена перевірка фінансово-господарської діяльності ВУКГ, яка виявила чимало порушень, що призводять до збитковості підприємства. А збитковість ця на початок року складала більше мільйона гривень! Та ще й за перший квартал 2018-го збільшилася на 650 тис. грн. Перевіряльники виробили рекомендації для термінового виправлення такої сумної ситуації. Підвищення тарифів серед рекомендацій не було.

Наступна депутатська перевірка, яка пройшла через півтора місяця, показала, що до порад свого безпосереднього начальства (нагадаю, контракт із очільником ВУКГ укладає особисто мер міста) керівництво збиткового підприємства не прислухалося. Всі свої проблеми воно вирішило перекласти на споживачів своїх послуг, тобто, на нас із вами. Адже це ми платимо за воду та каналізацію, а також зі своїх податків утримуємо цех «Благоустрій».

На розгляд членів виконкому були винесені нові тарифи, якими працівники ВУКГ мають намір покривати свої збитки. Так, водопостачання для населення без повірки лічильника планується встановити в розмірі 10,45 грн/м3, з повіркою – 11,03 грн/м3. Водовідведення – 23,63 грн/м3. Це означає, що за 1 м3 використаної води споживач заплатить 34,08 чи 34,66 грн. Скільки платитиме людина без лічильника, невідомо. Ці цифри в проекті рішення вказати чомусь «забули».

Як повідомив начальник ВУКГ Сергій Бут, тариф на водопостачання без повірки лічильника збільшується на 23,7%, з повіркою на 23,2%, водовідведення – на 25%. Причиною зростання тарифів було назване підняття вартості електроенергії та зростання мінімальної зарплати.

Член виконкому Світлана Помойницька нагадала, що на одному з попередніх засідань виконкому розглядалося питання підвищення зарплат працівникам ВУКГ. Тоді воно було зняте, а заробітна плата була підвищена розпорядженням, яке підписав чи то міський голова, чи його перший заступник. Тому Світлана Іванівна задала запитання: на скільки в середньому зросла зарплата на підприємстві та конкретно в начальника ВУКГ. Економіст підприємства не змогла відповісти на це запитання, бо для цього попередню та нинішню зарплату «треба порівняти», а вона цього не зробила. «По пам’яті» працівниця сказала, що зарплата піднялася відсотків на 19. А в тарифі частка зарплати – 34%.

Цікавою виглядає фраза пані економіста, яку на засіданні чомусь забули представити, що тарифи не піднімалися з травня 2016 року. В червні 2017 року було не підняття, а коригування. Тобто, вони зросли, але підняття не було. А коригування – це не підняття, хоча тарифи й збільшилися.

Міський голова Тарас Костін заявив, що це рішення непопулярне, але «треба йти в ногу з часом». Тобто, він підтримав збільшення тарифів, незважаючи на те, що керівництво ВУКГ не виконало його рекомендації в акті перевірки.

Комунальники запевняли, що тарифи в нас не найвищі. Наприклад, у Богуславі водопостачання – 10,52 грн/м3, в Боярці – 13,19, у Згурівці – 13,75, в Баришівці – 10,32. Щодо водовідведення (каналізації), то його вартість у Переяславі, судячи з усього, одна з найвищих.

До слова, за даними Інтернету тариф на водопостачання/водовідведення приватного сектору та багатоповерхівок у Києві складає 7,58/8,60 та 8,28/7,21; у Хмельницькому – 7,06/6,25 та 7,42/6,89; у Полтаві – 10,63/9,36 та 11,17/9,82; в Ірпені – 6,84/11,04 та 7,22/11,64; в Луцьку – 5,78/6,01 та 6,27/6,58; у Тернополі – 5,16/6,98 та 5,55/7,51; у Житомирі – 6,40/7,33 та 6,79/7,76. Чи то переяславці найзаможніші, що їм можна піднімати тарифи до небес чи яка ще є причина?

Зрештою, за підняття (не плутати з коригуванням!) тарифів проголосувало всього восьмеро членів виконкому при мінімально необхідній кількості 12. Поки що нові тарифи не затвердили…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *