«НАШЕ МІСТО, НАШ КРАЙ – ЦЕ КУЛЬТУРНА ЗБРОЯ, ЯКУ МИ ЩЕ НЕ ВИКОРИСТОВУВАЛИ»,

– стверджує переможець конкурсу «Людина року 2017» у номінації «Громадський діяч», Микола БОГАТИР

Ми продовжуємо знайомити читачів із переможцями конкурсу «Людина року». Сьогоднішній наш гість — методист із питань розвитку туризму районного будинку культури, патріот й ентузіаст, людина з гарячим серцем та глобальним мисленням Микола Богатир.

— Ви сказали, що проект «Корінь нації — мандрівка Україною крізь віки» входить до глобальнішого проекту «Три дні». А яка мета цього проекту?

— Ми хочемо, щоб патріотичне виховання в місті та районі реалізовувалося через туризм. У нас зараз майже немає туристів, є лише екскурсанти. Вони приїжджають на кілька годин, швидко оглядають деякі визначні місця, в кращому випадку раз похарчуються і їдуть назад. Наше завдання – щоб і екскурсійні групи, і самостійні туристи приїжджали сюди на 2-3 дні й ознайомлювалися як із музейними, так і з немузейними пам’ятками. У районі нині активно займаються пам’ятками, проте, на жаль, не всі. Наприклад, знаменитий Тунель Бажань, розташований між Вінинцями й Лецьками, що зайняв минулого року перше місце в рейтингу визначних об’єктів Переяславщини, поступово знищується. Для його збереження я змушений був двічі звертатися до губернатора, але… Так от, у нас є величезний нерозкритий потенціал немузейних пам’яток як у місті, так і в районі, плюс вело- та річковий туризм. Міська рада, до речі, для розвитку річкового туризму зараз закуповує туристичні байдарки. Туристів на Переяславщині можна зацікавити й виробами народних промислів, адже в нас є чимало майстрів. Наприклад, Капітоліна Шевченко, яка проживає в Ковалині і творить дивовижні писанки. А фабрика художніх виробів у Переяславі? Проте туди зайде і щось придбає саме турист, бо в екскурсанта на це немає часу.

Дуже цікаве інтервю з людиною, яка по-справжньому вболіває за наш край, його історію, сучасність та майбутнє, про екологію Переяславщини читайте у свіжому номері газети “Діловий Переяслав”

«НАШЕ МІСТО, НАШ КРАЙ – ЦЕ КУЛЬТУРНА ЗБРОЯ, ЯКУ МИ ЩЕ НЕ ВИКОРИСТОВУВАЛИ»,

«НАШЕ МІСТО, НАШ КРАЙ – ЦЕ КУЛЬТУРНА ЗБРОЯ, ЯКУ МИ ЩЕ НЕ ВИКОРИСТОВУВАЛИ»,