Кабмін погодив проект держбюджету-2021 до другого читання

Кабмін на засіданні 26 листопада погодив проєкт держбюджету-2021 до другого читання у Верховній Раді.

  • Доходи – 1,92 трлн грн (було 1,071 трлн);
  • Витрати – 1,328 трлн грн (було 1,350);
  • Дефіцит сектору загального державного управління по відношенню до ВВП – 5,24% (було 5,8%);
  • Дефіцит державного бюджету – 5,5% (було 6%).

Додамо, що в бюджеті-2020 дефіцит був на рівні 7,5%.

“Тобто на 2021 рік маємо збалансований такий показник, який допоможе не збільшувати податки для бізнесу і водночас покращити фінансування і соціальної сфери, і медицини, і надати підтримку підприємцям, які постраждали від пандемії”, – зазначив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

Міністр фінансів Сергій Марченко також повідомив, що дефіцит сектору загального державного управління зменшили з 5,8% до 5,24%. Планується подальше зниження дефіциту бюджету.

За документ проголосували майже одностайно. Єдиний, хто утримався, – глава МОЗ Максим Степанов. ЗМІ заявили, що з бюджету викреслили підвищення зарплат лікарям, тому чиновник виступив проти. Офіційно цю інформацію поки не коментували.

Прем’єр написав у Telegram, що проєкт бюджету залишається реалістичним для виконання. “Наступного року ми очікуємо зростання економіки, що дасть нам змогу продовжити збільшення витрат на медицину, освіту й оборону”, – заявив Шмигаль.

Відомо, що в основу Бюджетних висновків увійшла 2 451 пропозиція. Мінфін врахував більшість із них. У процесі доопрацювання проводилися консультації з МВФ.

На сайті Міністерства фінансів сказано, що запланованих коштів достатньо для фінансування всіх пріоритетних потреб держави: соціально-економічний розвиток територій, соціальний захист, охорона здоров’я, освіта, наука, культура, спорт, розвиток інфраструктури, підтримка військової сфери, агросектору, екології, інвестиційних проектів та інші пріоритетні напрями.

Нагадаємо:

Раніше повідомлялось, що до другого читання дефіцит бюджету та прогноз по росту ВВП зменшать, а підняття мінімальної зарплати до 6,5 тис грн за місяць перенесуть з середини 2021 року на грудень.

Міністерство фінансів також успішно завершило переговори з МВФ стосовно основних параметрів проєкту держбюджету на 2021 рік, що було однією з головних передумов для отримання чергового траншу.