Loading...

В яких випадках припиняються поставки газу в будинки споживачів

Незважаючи на рекомендації знизити обсяги використання газу для побутових потреб, на сьогоднішній день більшість українців використовують це паливо для приготування їжі.

Також багато споживачів опалюють природним газом і приватні будинки, і квартири. Укладаючи договір з газопостачальною компанією, споживач сподівається на безперебійне постачання газу в житло. Така норма прописана в договорі на поставку газу.

Однак газопостачальна компанія може припинити постачання газу в будинки споживачів. Портал Domik.ua з’ясував, які причини можуть послужити такому відключення.

Отже, поставки блакитного палива можуть припинятися, якщо:

1. Газопостачальні компанії проводять роботи планово-профілактичного характеру або ремонтують системи газопостачання. При цьому газова організація обов’язково повинна повідомити населенню точну дату і час відключення, розмістивши оголошення на інформаційних дошках поруч з під’їздами.

2. Усунення поломок, викликаних аваріями техногенного або природного характеру, а також ліквідація витоку газу і здійснення ремонтно-відновлювальних робіт газовиками. Важливий момент: газопостачання відновиться одразу після повного закінчення відновлення систем.

3. Несвоєчасна сплата або несплата за газ споживачем. Боржнику надсилається письмове попередження і дається 10 днів на погашення заборгованості.

4. Самовільне підключення до системи газопостачання або відновлення постачання блакитного палива, а також приєднання газових приладів (наприклад, котлів) до системи газопостачання без узгодження з газовим господарством. У таких випадках поставка газу припиняється без попереджувальних повідомлень.

5. Зрив пломб або їх пошкодження на лічильниках, зняття інвентарних заглушок споживачем.

6. Порушення правил безпеки систем газопостачання України, і створення загрози для виникнення аварійної ситуації.

7. За бажанням споживача (надання заяви про припинення газопостачання).

8. Відсутність лічильника в квартирі або будинку (якщо громадянин відмовився від безкоштовного рахункового приладу і не встановив лічильник за свій рахунок, газова компанія не зможе надати послуги з постачання природного газу).

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *