В Україні за 2 роки значно погіршилася ситуація з корупцією – E&Y

Україна опинилася на першому місці за рівнем корупції серед 41 країни з Європи, Близького Сходу, Індії та Африки із розвиненими ринками чи ринками, що розвиваються.

Про це свідчать результати дослідження проведеного аудиторською компанією Ernst & Young, присвяченого ризикам шахрайства в цих регіонах.

 Так, кількість респондентів, які вважають, що хабарництво і корупція широко розповсюджені в країні становить – 88%. За даним показником Україна знаходиться на найнижчих позиціях серед усіх країн-учасниць дослідження EY.

Також вказується, що “відсутність економічного зростання і поліпшення бізнес-клімату в нашій країні, в комбінації з відсутністю ефективної системи покарання, може підштовхнути бізнесменів до порушення етичних норм”.

“Так, щоб допомогти бізнесу вижити, принаймні 37% респондентів готові запропонувати грошову винагороду в обмін на укладення або продовження контракту”, – йдеться у прес-релізі.

“Регуляторні норми справили позитивний вплив на етичні стандарти лише в 12% опитаних нами компаній. При цьому майже третина респондентів вірять в те, що притягнення до кримінальної відповідальності окремих співробітників сприятиме запобіганню шахрайства, хабарництва та корупції серед керівництва”, – сказано у тексті.

 

 

 Як видно у таблиці, у 2015 році Україна у цьому рейтингу була сьомою за рівнем корупції.

Вказується, що у період з листопада 2016 року по січень 2017 року компанія Ipsos MORI, що займається міжнародними ринковими дослідженнями, на замовлення компанії EY провела 4100 інтерв’ю в 41 країні.

“Інтерв’ю проводилися на рідних мовах респондентів в режимі онлайн або при особистих зустрічах. Серед респондентів – члени рад директорів, керівники середньої і вищої ланки, а також інші співробітники, що представляють компанії різних розмірів і з різних галузей. Дослідження проводилося і в Україні, де було опитано 100 співробітників компаній“, – йдеться у прес-релізі.

Для цілей даного дослідження, до ринків, що розвиваються були віднесені: Болгарія, Хорватія, Кіпр, Чехія, Єгипет, Естонія, Угорщина, Індія, Йорданія, Кенія, Латвія, Литва, Нігерія, Оман, Польща, Румунія, Росія, Саудівська Аравія, Сербія, Словаччина, Словенія, Південна Африка, Туреччина, ОАЕ і Україна.

До переліку розвинутих ринків віднесені такі країни, як Австрія, Бельгія, Данія, Фінляндія, Франція, Німеччина, Греція, Ірландія, Італія, Нідерланди, Норвегія, Португалія, Іспанія, Швеція, Швейцарія та Великобританія.

Ось як відкоментувала цю “подію”  Ліза Богуцька

Ну наконец-то!

Слава Господу! Мы- первые!
Впервые за три года после Майдана Украина стала ПЕРВОЙ!!!!!! УРАААААА!!!!!!!
Я думала, что мы уже никогда не поднимемся с колен! Думала, что мы обречены плестись в аутсайдерах!
Нет, правда!!! Честное слово, я считала, что Украине, как Государству- конец! Не верила в светлое будущее!
Честно! Признаю! Ошибалась!
Спасибо Вам, Петр Алексеевич!
Спасибо, Владимир Борисович!
Арсений Петрович, Вам большое спасибо.
Пани Гонтарева- вообще отдельное БОЛЬШОЕ спасибо!
И вообще всем- всем, кто строил- строил и наконец построил!
Спасибо деолигархизации, декоммунизации, децентрализации! НАКОНЕЦ-ТО чудо свершилось!
Мы, конечно, пока еще не рекордсмены. Но то, что мы- ПЕРВЫЕ- это успех!
Я горжусь своей страной! Быть первыми в мире в рейтинге коррупции на 3-й год Майдана- надо уметь!
ЗДОБУЛИ!!!!!!!