Loading...

Карпентер: Напівавтономні силові підрозділи в Україні є симптомом корумпованої держави

Напівавтономні правоохоронні та військові підрозділи, сформовані на основі добровольчих батальйонів, є симптомом корупції в Україні та привласнення функцій влади групами, які не входять до урядових структур, і не є обраними.

 Про це заявив Майкл Карпентер, колишній помічник заступника глави Пентагону з питань України та Євразії в адміністрації Барака Обами, а нині директор аналітичного Центру Байдена при Пенсильванському університеті заявив, пише Голос Америки.

Таким чином Карпентер прокоментував статтю «Українські волонтерські підрозділи можливо врятували країну, але тепер становлять загрозу для неї», яку опублікувало видання War on the Rocks.

Стаття за авторства Олі Олікер, експерта аналітичного центру CSIS та Кімберлі Мартен, професора політології у Колумбійському університеті, відзначає, що попри формальне входження до державних силових структур, «деякі із цих формувань хоча і входять до державних сил безпеки, продовжують діяти порівняно автономно, є заполітизованими і мають власні структури вербовки новобранців та командування».

Матеріал віддає належне внеску добровольцих підрозділів у захист України, але звертає увагу на небезпеку, яка походить від силових груп, які мають автономію в ухваленні рішень.

«Ветерани волонтерських батальйонів після офіційної демобілізації зберігають легкий доступ до зброї, і чимало з них лишаються вірними колишнім командирам та фінансовим покровителям», – йдеться у матеріалі.

Матеріал відзначає, що однією із передумов надання Україні допомоги у царині безпеки може бути вимога гарантувати, що волонтерські підрозділи не перетворяться на загрозу безпеці.

Стаття згадує наступні силові формування в Україні: «Правий сектор», «Азов», «Айдар», «Дніпро-1», «Донбас», «ОУН».

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *