У Дівичках США передали ЗСУ два сучасних контрбатарейних радари

Церемонія передання двох контрбатарейних радарів класу AN/TPQ-36 для підрозділів Збройних сил України відбулася в с. Дівичках Переяслав-Хмельницького району Київської області в понеділок, повідомляє Інформаційне агентство Міністерства оборони України.

“Дані зразки допоможуть українським захисникам впевнено реагувати на засоби вогневого ураження противника та забезпечать точність ураження цілей ворога”, – зазначив офіцер армії США підполковник Тодд Гоф після вручення сертифікатів на володіння технікою заступнику начальника Генерального штабу ЗСУ генерал-лейтенанту Радіону Тимошенку.

“Ми уже стали свідками, як такі радари захищають територію України на Сході. Ці контрбатарейні станції – частина безпекової допомоги США, вартість якої становить понад 1 мільярд 100 мільйонів доларів. США продовжуватимуть допомагати Україні, адже ми віддані справі захисту суверенітету і територіальної цілісності вашої держави. Крім цього, ми допоможемо Україні розбудовувати її оборонні інституції”, – додав він.

Тимошенко, у свою чергу, подякував за надану військово-технічну допомогу і наголосив на важливості освоєння зброї на навчальних полігонах та ефективному застосуванні радарів у бою. Після завершення заходу військовослужбовці ЗСУ провели заняття з розгортання отриманих контрбатарейний радарів.

“Радари класу AN/TPQ-36 є найсучаснішими засобами контрбатарейної боротьби і призначені для виявлення і знищення артилерії. Радари перебувають на озброєні армії США. Станція контрбатарейної боротьби AN/TPQ-36 призначена для виявлення та визначення координат вогневих позицій мінометів, артилерійських гармат та реактивних систем залпового вогню противника”, – інформує Міноборони.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *