В Україні діятимуть нові правила продажу валюти

Національний банк України 16 січня ухвалив нову постанову щодо врегулювання правил продажу і покупки валюти. Про це повідомляє прес-служба Нацбанку.

Що змінилося:

Нацбанк скасував заборону для фізичних осіб при купівлі/продажу валюти на умовах “форвард”, на операції з купівлі та продажу іноземної валюти та банківських металів на умовах маржинальної торгівлі і на розрахунки в іноземній валюті при покупці держцінних паперів, номінованих у валюті.

Юридичні особи зможуть проводити операції з продажу іноземної валюти на умовах “форвард” (валютна операція, яка передбачає зобов’язання придбати або продати в майбутньому іноземну валюту в певний час і на певних умовах з зафіксованим курсом – ред.).

Банкам і фінансовим компаніям, що мають термінали самообслуговування, дозволили міняти іноземну валюту на гривню.

Українцям дозволили відправляти і отримувати грошові перекази в іноземній валюті за допомогою цифрових паспортів в додатку “Дія”.

За оцінками Національного банку, відповідні послаблення забезпечать здійснення подальших кроків на шляху валютної лібералізації, а також сприятимуть:

  • розширенню можливостей для бізнесу та фізичних осіб з хеджування валютних ризиків;
  • подальшому розвитку нових послуг, які надаватимуться уповноваженими установами в сфері валютно-обмінних операцій;
  • використанню цифрових документів під час проведення валютних операцій.

Зазначені зміни були затверджені постановою Правління Національного банку України від 15 січня 2021 року №3 “Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України”  і вступають в силу з 17 січня 2021 року.