В.о. голови СБУ запрошує журналістів ділитися компроматом

Перший заступник голови Служби безпеки України Іван Баканов, який виконує обов’язки голови на час відпустки Василя Грицака, закликає до співпраці журналістів.

“Потрібно налагодити ефективні комунікації з суспільством, з журналістами. Тому хочу запросити всіх журналістів-викривачів до співпраці”, – зазначив він на брифінгу.

“Якщо у вас є матеріали щодо злочинів, які ви розслідуєте, будь ласка, звертайтеся до Служби безпеки України. Ми будемо їх опрацьовувати і інформувати – у тому числі, і за допомогою вас, – суспільство про стан таких розслідувань”, – заявив Баканов.

Він зазначив, що якщо матеріали будуть не у підслідності СБУ, їх відправлятимуть до компетентних правоохоронних органів.

Президент Володимир Зеленський доручив Службі безпеки боротися з корупцією, незважаючи на прізвища фігурантів.

Про це розповів на брифінгу перший заступник голови СБУ Іван Баканов, який виконує обов’язки голови спецслужби на час відпустки Василя Грицака.

“Сьогодні відбувалася зустріч із президентом України – і президент поставив перед Службою досить чітку задачу”, – повідомив він на брифінгу опівдні 3 червня.

“Перше – це здолати корупцію, яку президент вважає основною бідою України, оскільки саме вона не дає можливості справедливо розподіляти основні соціальні блага, такі як справедливість і безпека”, – заявив Баканов.

 “Більше не буде ніяких “кришувальників”, ніяких “смотрящих” ні за якими бізнесами й тіньовими оборудками. Наше завдання – вивести тіньовий бізнес із тіні. Тому що саме він є кормовою базою для корупцією”, – пообіцяв він

Баканов пообіцяв: “Більше Служба не буде взагалі оглядатися ні на які прізвища, ми будемо діяти рішучо і впевнено, виключно у межах і у спосіб, передбачений законом”.

Він також зазначив, що отримав допуск до державної таємниці і зараз вивчає стан справ, які вела СБУ, – і зможе трохи пізніше відзвітувати по них.

Президент України Володимир Зеленський закликав СБУ впродовж двох тижнів продемонструвати перші результати роботи у боротьбі з контрабандою. 

“Ми зараз говоримо не про наші особисті взаємини, а про дуже серйозну відповідальність перед народом України. Ти – виконувач обов’язків голови СБУ. Я дуже хочу, щоб не тільки я поважав тебе як товариша, а щоб тебе поважав народ України. У нас дуже мало часу, щоб провести перезавантаження СБУ. Нам потрібні реальні кримінальні справи. Треба розібратися з контрабандою”, – наголосив він.

На думку Зеленського, працівники СБУ повинні довести, що вони не лише фахівці, а й порядні люди, тому важливо, щоб вони працювали на Україну, незалежно від прізвища президента.

“Є великий запит на справедливість. Ми маємо показати суспільству, що СБУ справді працює. Хочеться, щоб увесь світ бачив, що ми почали з чистого аркуша будувати Україну”, – додав президент.

Своєю чергою Баканов зазначив, що “контрабанда й тіньова економіка, які знекровлюють країну, повинні бути подолані”.

“СБУ зробить усе можливе для того, щоб виконати ваші доручення якомога швидше. Ми завжди казали один одному правду, не давали казати неправду іншим. Ми ніколи не крали, не давали красти іншим і завжди залишалися людьми. Мені здається, що пріоритетом роботи СБУ мають бути такі цінності. За будь-яких обставин ми маємо залишатися людьми”, – додав керівник Служби.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *