Усякі клоуни пишуть, що через блокаду ми повністю втратимо Донбас…

Україна поверне людей, якими Росія зараз маніпулює. Усе, що для цього потрібно, – просто перемкнути телеканал, впевнений луганський блогер  Сергій Іванов

Українська влада вже давно повинна була ухвалити рішення про припинення вантажних перевезень через лінію розмежування на Донбасі, заявив у коментарі виданню “ГОРДОН” журналіст Сергій Івано, зазначають Патріоти України.

“Почати блокаду і ухвалити рішення про заборону товарообміну з ОРДЛО (окремі райони Донецької і Луганської областей. – “ГОРДОН”) держава повинна була дуже давно. Причому блокаду не тільки вантажів, а перекрити до чортової матері взагалі все: світло, газ, воду. Для цього необхідно було на законодавчому рівні визначити статус окупованих територій. Плюс бойовиків необхідно було відтіснити на великі відстані, щоб вони не могли руйнувати комунікації на підконтрольній території Україні. Особливо це стосується Луганської області”, – зазначив Іванов.

Блогер наголосив, що переміщення вантажів на окуповані території Донбасу контрабандою назвати не можна.

“Контрабанди як такої у нас не було. Окуповані території – це все одно Україна. І жодного державного кордону там немає. Максимум, що могло очікути людей, які переміщували там вантажі, – це адміністративний штраф. Людина може завезти в ОРДЛО вісім тонн вугілля або дві курки – відповідальність однакова. І ніхто її не вживав. Держава повинна була сама очолити блокаду, причому давно. Тільки керуючи процесом, ти зможеш контролювати ситуацію. Урешті-решт, які можливості учасників блокади, порівняно з можливостями держави? Жодних, по суті. Тобто рішення запізніле, але правильне”, – підкреслив журналіст.

Місцеві бойовики не відіграють у “ЛДНР” ключової ролі.

“У нас не було і немає альтернативи. Або ОРДЛО визнають окупованими територіями, або у нас громадянська війна. У нас громадянської війни немає, бо я там був і знаю: це типова окупація, участь у якій беруть регулярні війська РФ. Місцеві колаборанти там на десятих ролях, їхня функція лише допоміжна. Неправда, коли кажуть, що блокада відштовхнула від України жителів окупованих районів Донбасу. Ті, хто хотів відштовхнутися, уже давно це зробили. Хто не хотів – досі хочуть повернутися в Україну. Ми можемо повернути людей, якими Росія зараз маніпулює. Усе, що для цього потрібно, – просто перемкнути телеканал”, – заявив Іванов.

Пан Сергій вважає, що окупанти розуміють тільки “мову сили і мову грошей”.

“Водночас є безліч людей, які працювали в структурах “ДНР” і “ЛНР”, обіймали там конкретні “посади”. Відповідно, вони були членами терористичних груп. Навіть якщо людина була якимось помічником-консультантом у “раді міністрів ЛНР”. Тобто вона свідомо працювала на окупантів. Вони розуміють дві мови: мову сили і мову грошей. Зараз діятиме мова грошей, коли вони почнуть утрачати мільйони. Так, ми теж будемо втрачати кошти, але блокада – все одно дуже хороший важіль, щоб натиснути на них. Це якщо говорити про людей, а наші території нікуди не подінуться”, – зазначив журналіст.

На думку свідка безчинств окупантів, проросійських бойовиків некоректно називати “терористами”.

“Уведення блокади – перший крок України до виконання міжнародних нормативно-правових актів. Адже згідно з ними, відповідальність за умови життя людей на окупованих територіях несе саме окупант. Я не розумію: чому в нас досі розповідають про якихось “терористів”? Ще б про шахтарів розповіли, які вилазять із шахт з “Градами” і захищають свій безцінний Донбас. Це просто як Росія зараз розповідає. Я сам там народився, виріс і об’їздив цей регіон, тому можу з упевненістю сказати, що це маячня”, – підкреслив Іванов.

Луганчанин зазначив, що Україні необхідно розірвати дипломатичні відносини з РФ.

“Наступним кроком має стати розірвання дипломатичних відносин з Росією, висилання з України всіх їхніх дипломатів, а також повне розірвання економічних зв’язків з окупантом. І не важливо, яких втрат ми зазнаємо. Досить виробляти неякісні товари і заганяти їх у Росію. Робімо якісну продукцію і продаваймо її тим же словакам, угорцям і так далі. У нас величезний енергетичний та аграрний потенціал, ось цим і треба займатися. А все інше – від лукавого”, – заявив журналіст.

Чоловік наголосив, що під час окупації Донбасу проукраїнськи налаштованих мешканців регіону ніхто не підтримав.

“Усякі клоуни пишуть, що через блокаду ми повністю втратимо Донбас. Та ідіть ви нах…р! Коли ми втрачали Донбас, вас там не було. Якби ви свого часу приїхали, може, цього б і не сталося. А так там стояло четверо калік, таких, як я. Вийшли викладачі, IT-шники, футбольні ультрас. От тоді треба було надавати підтримку. На Донбасі повагу можна завоювати тільки силою. Поки ти виглядаєш, як барига, і не маєш власного стрижня, тебе там навіть сприймати не будуть”, – резюмував Іванов.