Для чого Кабмін прийняв рішення про продовження надзвичайного стану в енергетиці?

Цікава з цього приводу думка журналіста Олександра Дубинського

Сегодняшнее (вчорашнє Ред) решение Кабмина сохранить режим “чрезвычайных мер в энергетике” только на первый взгляд попахивает дебилизмом.

Ведь на тот же первый взгляд получается, чрезвычайные меры (прежде всего, согласно решению СНБОУ, веерные отключения электричества) теперь будут осуществляться из-за решения президента о блокаде торговли с ОРДЛО.

То есть, выходит, что мы все будем сидеть без света потому, что сепаратисты отжали у Ахметова его предприятия и шахты на Донбассе.

Казалось бы, бред. Но – нет.

Дело в том, что сохранение “чрезвычайных мер” и возможность веерных отключений нужны власти для того, чтобы заставить народ прочувствоать неудобства в виде жизни без электричества.

А затем – протянуть новую схему ценообразования на уголь.

Условно, “Роттердам++”, где к справедливой цене в голландском порту, где теперь придётся закупать уголь ДТЭК, будет добавлена “ахметовская” тысяча навара.

“Шахтеру” ведь надо как-то платить зарплату.

Футболисты – это вам не горняки.

А ось що пише про ціну вугілля Андрій Герус:

Тарифи вже покривають ціну вугілля з любої точки земної кулі.

У січні деякі чиновники говорили, що тарифи ТЕС (1,38грн) враховують ціну вугілля 1730грн, а тому не дозволяють імпортувати вугілля.

Щодо січня – це близько до правди. В принципі, на мою думку, контрактувати вугілля на зиму варто було восени. А тоді тарифи ТЕС (1,7-1,8грн.) покривали імпорт. Але для пояснень вибрали один окремий період (січень) і формально були праві – саме у січні тариф не покривав імпорт.

Але ми тоді продовжуємо відповідну логіку і констатуємо. У березні, після підняття тарифів для населення, тариф ТЕС склав 2,09грн (за першу декаду березня) – і покриває ціну вугілля біля 3000грн.

Антрацит у Південній Африці знизився, зараз 80 дол. (на графіку)
+ 15 дол доставка
+ 7,5 дол перевалка
= 102,5 дол
Множимо на курс 27 і отримуємо ціну 2770грн вже на суші в Украіні.

Отже, за тариф отриманий у березні можна було законтрактувати ВСЕ (а не тільки дефіцитний антрацит, якого менше 35% у загальному споживанні) вугілля у найбільш віддаленій точці земної кулі.

А на здачу зустріти це вугілля у порту Одеси концертом Євробачення.

 Світлина від Andriy Gerus.

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *