Українцям пояснили, де взяти стажу при виході на пенсію

Вже через 8 років в Україні лише половина 60-річних громадян отримуватимуть пенсії. Щорічно середній стаж 60-річних громадян в Україні скорочується, а вимоги до нього ростуть. Тому багатьом доведеться працювати до 63 і 65 років.

Залежить така статистика від багатьох факторів. В Міністерстві соціальної політики заявили, що деяким українцям доведеться працювати до 63 і 65 років. Такі прогнози в першу чергу стосуються тих, кому зараз близько 30-40 років і кого все ще не турбує тема “пенсія”, хто все ще не поспішає заробляти стаж. Якщо після 50 виправити ситуацію вже не вийде, то в 30 ще є шанси подбати про майбутнє. Але зараз точно ніхто не може сказати, яким буде розмір пенсії через 30 років, і чи варто сплачувати податки до бюджету вже зараз.

Вимоги щодо стажу зростають щорічно. Якщо зараз, щоб пенсія настала, потрібно мати як мінімум 27 років стажу, вже через вісім років “норма” складе 35 років.

Головна проблема – те, що багато українців працюють неофіційно, трудяться “фрілансерами”, їздять на сезонні заробітки та залишаються без офіційного стажу. Вже зараз така ситуація призвела до величезного дефіциту в Пенсійному фонді.

Відсутні місяці і навіть роки можна купити у податковій. Але чи вигідно отримувати 1500 гривень пенсії на місяць, заплативши за це майже 25 тисяч гривень за рік.

 У 2020-му один рік “обійдеться” у 24,9 тис. грн. А якщо, наприклад, не вистачає десять років, доведеться заплатити відразу 250 тис. грн. Як відомо, купувати стаж вигідно тільки тим, хто заробив на майбутні пенсійні виплати вище 2 тис. грн. І то не факт…

Таким чином, українців хочуть згуртувати для легального оформлення трудових відносин. І всім, хто працює неофіційно, варто відмовитись від таких заробітків.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *