65 тис. за діагностику серця і це ще не все! Ось який “сюрприз” чекає на українців згідно з медичною реформою

Верховна Рада прийняла законопроект №6327 про медичну реформу. «За» реформу проголосувало 240 депутатів. Аналіз основних положень реформи, передає Корупція.Інфо

За все заплатять пацієнти

Основна зміна, яку обіцяє медична реформа, – це фактичне зникнення гарантованої Конституцією безкоштовної медицини. Реформа передбачає поділ медичних послуги на три види: повністю безкоштовні, частково оплачувані державою (так звана співоплата) і платні.

Після вступу в силу медичної реформи українцям безкоштовно допоможуть тільки в екстрених ситуаціях. Так, безкоштовною буде невідкладна допомога, первинна медична допомога, паліативна допомога. На пальцях це буквально означає те, що безкоштовно українців прийме лікар первинної ланки – «сімейний лікар» або педіатр, який надасть першу медичну допомогу, а також безкоштовно дадуть знеболювальні тим, хто потребує зниження болю при важких і смертельних захворюваннях.

Для ветеранів зони АТО додатково безкоштовно покриють лікування бойових поранень. Повний пакет безкоштовних послуг щорічно буде прописуватися новим органом – Національною службою здоров’я і затверджуватися Кабінетом міністрів.

Другий вид послуг – співоплата, коли частина оплачує держава, іншу частину – пацієнт. Це була спірна стаття, правки до якої розглядалися протягом трьох днів у сесійній залі. В результаті принцип співоплати все-таки був затверджений депутатами. Ціна на подібні послуги буде також контролюватися новим органом.

Для ветеранів АТО також робиться виняток, і вони не беруть участі в співоплаті, весь список додаткових послуг оплачується державою довічно.

Платними виявляться ті медичні послуги, які не будуть покриватися державою і входити в гарантований пакет. І ось тут головна проблема. Цих списків, які маніпуляції до якого виду належать, немає.

Громадянам пропонується надавати безкоштовно тільки ті медичні послуги, які будуть включені в програму медичних гарантій, але що саме і в якій кількості входить в цю гарантовану програму нікому невідомо, – говорить «Країні» член Комітету з питань охорони здоров’я Тетяна Бахтєєва.

За її словами, вже точно відомо, що на співоплати буде винесено так званий «другий рівень» – це огляди, операції (наприклад, видалення апендициту), пологи. На повністю оплачуваний пацієнтом рівень винесуть всю вузькоспеціалізовану медицину: травматологію, кардіохірургію, нейрохірургію і т.д.

Це розстріл української медицини і геноцид української нації, – заявив у сесійній залі з приводу цієї реформи колишній міністр охорони здоров’я Олег Мусій.

Цей проект призведе до закриття лікарень. З’являться черги, щоб потрапити на первинну консультацію. І співоплата залишається. Ця реформа призведе до збільшення смертності, до того, що у людей не буде грошей на лікування. Тобто, на все у людей гроші візьмуть з їх кишень, – говорить глава Комітету охорони здоров’я, член фракції БПП Ольга Богомолець.

Медичні маніпуляції будуть коштувати десятки тисяч гривень

Депутати озвучать попередні розрахунки, скільки коштуватиме медицина по-новому, після реформи. Ці цифри ще не затверджені.

Міністерство охорони здоров’я не затвердило модель розрахунку собівартості медичної допомоги з однієї причини – щоб люди не побачили реальних цін. Я бачила ці ціни, вони жахливі, вони непідйомні для людей. Тобто операція на серці, операція по заміні суглоба – це сотні тисяч гривень. Після ознайомлення з цінами ви зрозумієте, чому МОЗ досі офіційно не затвердило модель розрахунку медичної послуги, не оприлюднило ціни на медичні послуги і не надало перелік того, за що після «реформи» держава вже платити не буде…, – пояснює Богомолець.

Наприклад, діагностика порушення ритму серця у дитини буде коштувати 65 тисяч гривень. Репротезування двох клапанів серця – майже 190 тисяч гривень. Аневризма серця – майже 154 тисячі гривень. Стеноз – більше 163 тисяч. Шунтування аорти – 130 тисяч гривень. Коронарний тромбоз – 103 тисячі. Лікування цирозу печінки – 111 тисяч.

Найдешевше в цьому списку – видалення фурункулів (7000 гривень).

  

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *