Loading...

Українцям будуть платити гроші за зданих правоохоронцям корупціонерів

Інформатори зможуть отримати 10% від нечесного багатства

Українців хочуть зацікавити «стукати» на несподівано розбагатілих громадян. Якщо у потенційного інформатора є дані про причетність таких осіб до корупційних схем, йому обіцяють винагороду в розмірі 10% від можливої ​​суми збитків, які завдав або міг би завдати державі нечистий на руку чиновник.

Українці зможуть побачити приховані інтереси депутатів і чиновників
Законопроект №6225, що містить таку пропозицію, недавно зареєстрований у Верховній Раді.

У пояснювальній записці до документа наголошується, що грошова винагорода дозволить стимулювати українців активно «здавати» корупціонерів владі. І наводяться наступні приклади: США за останні 20 років змогли отримати $ 35 млрд. з вкрадених грошей. А тамтешня комісія з цінних паперів тільки за рік виплатила інформаторам більше $ 14 млн.

Передбачається, що виплачувати українцям гроші за корупціонерів буде Національне агентство з питань протидії корупції. Отримавши «сигнал», воно протягом 30 днів зможе перевірити правдивість цієї інформації і оцінити суму реальних або можливих державних збитків, від якої власне, залежить і «премія» інформатору. Анонімні доноси преміюватись не будуть.

Корупція заважає серйозного притоку іноземних інвестицій в Україну
Сума, яка необхідна у випадку прийняття законопроекту, не називається. Зазначається лише, що додаткове фінансування з держбюджету знадобиться. Профінансувати ці витрати можна за рахунок $ 54 млн., виділених Україні в цьому році на реформи і боротьбу з корупцією, йдеться в пояснювальній записці.

 

 

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *