В АП розповіли, хто вніс подання на нагородження колишніх регіоналів до Дня Конституції

В Адміністрації президента не оприлюднюють, за що саме нагороджено народних депутатів Олександра Герегу, Костянтина Іщейкіна і мера Чернігова Владислава Атрошенка.

Водночас у відповіді на запит Української правди в АП уточнили, що подання про нагородження Костянтина Іщейкіна та Олександра Гереги були внесені головою Верховної Ради, подання про нагородження Владислава Атрошенка внесено Чернігівською обласною державною адміністрацією за письмової підтримки голови Асоціації міст України Віталія Кличка, а подання про нагородження Костянтина Кулика внесено Генеральною прокуратурою.

В АП наголосили, що усі подання внесено відповідно до вимог Порядку представлення до нагородження та вручення державних нагород України (від 19 лютого 2003 року).

“Преамбула указу є загальною, у ній не конкретизуються заслуги (внесок) кожної  нагородженої особи. Конкретні заслуги (внесок) зазначаються у нагородних листах, які надсилаються разом із поданням про нагородження…Водночас, нагородні листи містять конфіденційну інформацію про особу (особисті дані), тому не можуть передаватися третім особам”, – наголосили в АП.

На Банковій також зазначили, що процедура “відкликання” нагород не передбачена.

Нагадаємо, двоє народних депутатів, які голосували за “диктаторські закони” 16 січня, з нагоди Дня Конституції наказом президента Петра Порошенка були удостоєні державних нагород. Йдеться про Олександра Герегу і Владислава Атрошенка.

У свою чергу НАБУ і САП звинувачують військового прокурора сил АТО Костянтина Кулика в тому, що його витрати перевищують його доходи і в тому, що він приховує нові цінні придбання.