Loading...

Українці свідомо економлять споживання газу

Україна за перші 10 днів 2017 року скоротила споживання природного газу на 12,2% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року – до 1 млрд. 600 млн. куб. м. Про це повідомила прес-служба оператора газотранспортної системи України держкомпанії «Укртрансгаз».

Згідно з повідомленням, для задоволення потреб споживачів країни використовувався газ власного видобутку в обсязі 600 млн. куб. м, а також імпортований з Європи – 400 млн. куб. м і відібраний з підземних сховищ газу – 600 млн. куб. м. У цілому в 2016 році Україна скоротила споживання природного газу в порівнянні з 2015 роком на 4%.

Біда наших політиків і фінансово-промислових груп в тому, що розмірковуючи про енергозбереження, вони націлені не так на вливання в енергозбереження власних інвестицій, які згодом окуплять витрати і принесуть прибуток, а на досягнення миттєвого результату за рахунок використання бюджетних коштів.

Ще один корінь енергетичних бід України криється в традиційній  мінливості політичних еліт і відкиданні  перспективних напрацювань своїх попередників. Послідовники активно критикують попередників, визнають їх дії в енергозбереженні помилковими, ставлять під сумнів прийняті ними рішення або відкидають досягнуті результати. Як наслідок, відбувається швидка зміна «правил гри» на ринку. На одному напрямку енергозбереження обмежують або скасовують державні преференції, на іншому – збільшують.

Не менш значима і проблема відсутності комплексності у вирішенні проблем українського енергозбереження, відсутність цільового критерію і непослідовності дій. Наприклад, замінили котли на більш досконалі, але залишили зношені мережі. Виділили кошти на утеплення будинків, але не визначили критерій ефективності використання енергії. Як правило, ніхто сьогодні не може відповісти на питання: на скільки збільшиться ефективність використання енергії після утеплення будівель? До якого терміну буде досягнуто бажаного результату? Як це можна буде виміряти, якщо безліч утеплених будинків не оснащені приладами обліку споживаного тепла? В результаті отримуємо дуже прогнозований результат. На Київшині сьогодні газ подається жахливої якості….полумя червоне, тепла немає, а лічильники крутяться, як навіжені…

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *