Loading...

Українців чекають санкції за борги по комуналці

Наступного року українці зможуть економити на оплаті рахунків за комуналку, використовуючи для цього лічильники, які обіцяють встановити до цього часу у всіх житлових помешканнях. Лічильники мають встановити у всіх нежитлових будівлях – до 1 жовтня 2017, а у всіх житлових будинках – до 1 жовтня 2018 року.

Отож ті громадяни, які матимуть лічильники зможуть економити до 30% на оплаті за спожиті комунальні послуги, однак ті українці, які мають заборгованість по оплаті за комуналку, будуть змушені платити ще й пеню за кожен день прострочки.

Повідомляється, що у новій редакції закону “Про житлово-комунальні послуги” є спірний момент – українців з боргами за комуналку планують зобов’язати платити пеню.

“У разі несвоєчасного здійснення платежів за житлово-комунальні послуги споживач зобов’язаний сплачувати пеню у розмірі, встановленому в договорі, але не вище 0,1 відсотка за кожний день прострочення від суми боргу”, – йдеться в законопроекті. Так, за рік борг може зрости на 36,5%. Максимальна пеня не може становити більше 100% від суми боргу. Пеня нараховується після 20 числа кожного місяця. Так, якщо прострочити платіжку на 10 днів, доведеться заплатити всього на 1% більше”, – йдеться у матеріалі видання Сегодня.ua.

Нагадаємо, раніше Знай.ua повідомляв, що криється за дозволом платити комуналку в кредит.

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *