Бірюков: Із 10 покараних Полтораком – чотири генерали. Одного з цих генералів знято з посади нафіг

В результаті перевірки на Чугуївському полігоні міністр оборони України Степан Полторак притягнув до дисциплінарної відповідальності вищих офіцерів, заявив радник президента України волонтер Юрій Бірюков.

Статут забороняє розголошувати подробиці про покарання офіцерів, аби не підривати їхній авторитет, проте міністр оборони України Степан Полторак за результатами службової перевірки за фактом незадовільного розміщення особового складу 54-ї бригади на Чугуївському полігоні покарав деяких вищих офіцерів. Про це повідомив радник президента України, волонтер Юрій Бірюков у Facebook.

“Фінальний акорд у рубриці “прилетіло від міністра” щодо історії з 20-ма краниками. Сухі рядки такого звіту – вони ж нічого не скажуть. Ні звання, ні посад, ні прізвищ… З одного боку, є “суспільний” запит на публічні покарання, так? З іншого боку, мені чомусь здається, що інформація про покарання того чи іншого матиме “терапевтичний ефект” для тих, хто сидить “поруч”, “з”, “під”, “над”, – написав він.

Бірюков додав, що Полторак змушений був озвучити лише “суху” інформацію про те, що покарано 10 вищих та старших офіцерів “за бардак із прийомкою табору для 54-ї бригади, за жах у їдальні 1-ї танкової бригади, за багато інших подій та проблем останніх трьох тижнів”.

“Із 10 покараних – чотири генерали. Один із цих чотирьох генералів не просто дістав догану/сувору догану – його зняли із посади нафіг. Його кар’єра у ЗСУ вже закінчилася. Наскільки ці покарання змінять ставлення вищого командування армії до простих і невитіюватих питань побуту військовослужбовців – ми ж про це легко і просто дізнаємося. Коли наступного разу приїдемо в їдальню”, – підсумував він.



8 квітня волонтер Юрій Мисягін на сторінці у Facebook повідомив про незадовільні побутові умови, в яких розміщена 54-та бригада Збройних сил України (ЗСУ). Він написав, що на трубах, які ведуть до умивальників, відсутні крани.

Наступного дня, 9 квітня, Полторак відрядив спеціальну комісію на Чугуївський полігон для перевірки фактів неналежних побутових умов, в яких проживають бійці. 20 квітня Полторак повідомив, що службова перевірка за фактом незадовільного розміщення особового складу 54-ї бригади на Чугуївському полігоні завершена, а винні – покарані.