Кількість “дострокових” пенсіонерів скоротять

Поступове підвищення часу виходу на пенсію українців призведе до зменшення кількості пенсіонерів та збалансування бюджету пенсійного фонду. Про це повідомила експерт з питань соціальної політики Інституту суспільно-економічних досліджень Маріанна Онуфрик. За її словами, будуть надалі скорочені списки професій (№1 та №2), які дають право на достроковий вихід на пенсію.

“Нагадаю, що влітку уряд уже суттєво зменшив цей перелік. Тобто для цих категорій буде підвищуватися і вік виходу на пенсію, і, ймовірно, зросте трудовий стаж, необхідний для отримання пенсії. Адже середній вік виходу на пенсію у нас нині становить 49 років. Тобто, незважаючи на те, що у законодавстві є норма про 60 років, більшість населення має можливість скористатися правом дострокового виходу на пенсію у зв’язку з тим, що вони працюють за певними спеціальностями (шахтарі, бортпровідники) чи мають певні привілеї (багатодітні, чорнобильці)”, – повідомила Онуфрик для видання expres.ua.

Онуфрик наголосила, що уряд пообіцяв утриматися від запровадження другого рівня пенсійного забезпечення (накопичувального), допоки не буде виконано ці параметричні реформи й наша солідарна система не стане на стійкі засади. Тобто накопичувальний рівень відкладається на невизначений термін.

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *