КРЕМЛЬ ЗРОБИТЬ ДОГАНУ ПАТРІАРХУ? НУ-НУ

Російський релігійний і громадський діяч, протодиякон Російської православної церкви (РПЦ) Андрій Кураєв заявив, що відділення Української православної церкви (УПЦ) не матиме великого історичного значення для Московського патріархату. Про це він сказав в інтерв’ю радіостанції “Говорить Москва”, зазначивши, що в цьому випадку Кремль зробить догану патріарху, і це стане єдиним наслідком поділу церков для Москви. Кураєв розповів, що подібний прецедент уже мав місце в минулому, коли польська церква зажадала відділення в 1924 році. Тоді було складено документ, згідно з яким вона належить Київській митрополії, спочатку незалежної від Московського патріархату. “Зараз є велика ймовірність того, що той документ 20-х років буде актуалізовано і пред’явлено всьому світу. Тому що мова йде вже не про шматочок Київської митрополії, а про неї як таку. І принаймні у свідомості греків це буде цілком легітимний акт “, – сказав протодиякон, додавши, що Веселенський патріарх Варфоломій, найімовірніше, підтримає бажання УПЦ відокремитися.

На думку Кураєва, може бути прийнято рішення про визнання УПЦ частиною Константинопольської церкви, а пізніше їй, ймовірно, дарують автокефалію.

Прийняте Верховною Радою України звернення до Вселенського патріарха Варфоломія з проханням надати автокефалію Православної Церкви в Україні викликало невдоволення у росіян.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *