Українські банки перевірятимуть походження коштів клієнтів

Українцям пояснили, як банки перевірятимуть джерела надходжень статків клієнтів за європейськими стандартами, аби зупинити відмивання великих коштів.

Про це кореспонденту Дніпрограда розповів президент асоціації «Дніпровський банківський союз» Володимир Косюга.

Починаючи з вересня, у дію вступила постанова Національного банку України, що передбачає зміни до здійснення фінансового моніторингу банками. Згідно з нововведеннями, до перевірки паспорту та ідентифікаційного коду додається обов’язкове документальне підтвердження джерел походження коштів клієнтів.

Серед таких документів: довідка про доходи чи заробітну плату, про отримання спадщини, продаж майна та інші. Це означає, що клієнт який хоче оформити кредит на дорогу техніку або автомобіль, повинен надати всі додаткові документи, що підтверджують легальне походження його бюджету.

«Зміни мають на меті зупинити відмивання великих сум. Депозити невеликої вартості не передбачають підтвердження додатковими документами. На сьогодні банки активізували перевірки клієнтів, адже з цього часу змушені відповідати за фінансові надходження на рахунки вкладників», – зазначив Володимир Косюга.

Нова постанова утверджує світові та європейські стандарти функціонування банківської системи.

Нагадаємо, раніше “Народна Правда” повідомляла, що банки зможуть забирати майно українців без суду.