Паперові трудові книжки стануть необов`язковими, а пенсії призначатимуться автоматично

В Україні скасують вимогу вести паперові трудові книжки, а пенсії призначатимуть автоматично, без звернення. Про це йдеться в законопроєкті №3623, який у другому читанні розглянуть 26 січня. Документ розробив Кабінет міністрів, в першому читанні його ухвалили ще в вересні.

Серед головних нововведень:

  • Паперові трудові книжки знищувати не будуть, але підприємства не повинні їх зберігати.
  • Якщо ви не хочете прощатися з паперовим документом, ніхто у вас його не забере.
  • Протягом п’яти років дані з трудових книжок будуть переноситися в реєстр.

Головний мінус: немає висновку про те, чи готові бази даних, чи будуть вони захищені. З таким зауваженням виступив і Головний науково-експертний комітет Верховної Ради.

Гроші виділять на скандальний Фонд

Як пояснив в коментарі OBOZREVATEL ексміністр соцполітики Андрій Рева, створити подібний реєстр можна було на базі Пенсійного фонду, який вже персоніфіковано враховує стаж. Замість цього “слуги народу” вирішили зробити реєстр на базі Фонду соціального страхування, де були звільнені і глава, і заступники.

“Це не має нічого спільного з підтримкою працюючих, з поліпшенням. Це чергова спроба деребану”, – сказав Рева.

Що зміниться для українців

При оформленні на роботу можна буде не подавати трудову книжку – досить паспорта, ІПН і інших документів (якщо того вимагає роботодавець і дозволяє закон, наприклад, довідка про медичний огляд).

Одне з найважливіших нововведень – пенсію тепер будуть нараховувати автоматично. Не доведеться звертатися до Пенсійного фонду, збирати довідки, доводити свій стаж і підтверджувати його. Закон про пенсійне забезпечення дозволяє українцям виключати той час роботи, коли у них був низький заробіток.

Українці зможуть отримати електронний документ з інформацією про свій стаж в інтернеті. Такий документ може знадобитися, якщо того вимагає роботодавець (наприклад, для конкурсу на посади у вас повинен бути стаж у відповідній сфері).