Шмигаль: всіх українців переведуть на річні газові контракти

В Україні тарифи на газ будуть фіксованими (6,99 грн за кубометр) тільки до березня 2021-го, після всіх споживачів без дозволу переведуть на річні контракти. Про це 26 січня у Верховній Раді заявив прем’єрміністр Денис Шмигаль. Виступ транслювався на офіційному сайті парламенту.

“Основним продуктом газорозподільних компаній стане річний продукт за замовчуванням. Це те, над чим ми зараз працюємо з парламентським комітетом і газорозподільчими компаніями. Людям буде встановлюватись тариф на рік за замовчуванням”, – сказав прем’єр.

За допомогою річних контрактів платити за блакитне паливо можна менше. Це пов’язано з тим, що ціна на газ влітку нижче. І якщо в теплий період часу замовити блакитне паливо відразу на рік, то щомісяця можна платити рівними частинами за низькою ціною.

З 1 лютого максимальний тариф на газ становитиме 6,99 грн, хоча в січні доходив до більше 10 грн за куб. Якби українці закупили блакитне паливо влітку на рік, то рівними частинами платили б 12 місяців за ціною менше 5 грн за кубометр.

Тарифи на газ в Україні

З 1 лютого в Україні також встановлять максимальний тариф на доставку газу (т.зв. абонплата). Зараз вона досягає 2,45 грн, а за новими правилами буде не дорожче 1,79 грн за кубометр. Якщо зараз ваш облгаз просить за кубометр менше, нічого не зміниться.

В сумі зниження ціни на газ і обмеження вартості його транспортування, за підрахунками Кабміну, дозволить заощадити близько 500-800 грн на місяць.