Україна вимагатиме від РФ повернути все, чого не вистачає на повернутих катерах

Президент Володимир Зеленський після огляду повернених РФ катерів “Бердянськ” і “Нікополь” та буксира “Яни Капу” в Очакові повідомив, що на них не вистачає частини озброєння і обладнання, і заявив, що Україна вимагатиме від Росії повернути “все що там є”. “Те що ми побачили, дійсно не вистачає і обладнання частково, і частини озброєння. Я побачив стан, буде розслідування.

Ми обов’язково звернемось до російської сторони, щоб нам повернули все, що там є.

 Паралельно ми готові одремонтувати…Десь три місяці – і все буде на ходу”.
Україна вимагатиме від РФ повернути все, чого не вистачає на повернутих катерах

 Зеленського в Очакові супроводжує послиня Німеччини Анка Фельдгузен і посол Франції Етьєн де Понсен, а також спецпредставник ОБСЄ у складі Тристоронньої контактної групи у Мінську Мартін Сайдік.

18 листопада пресцентр Командування Військово-Морських Сил України повідомив, що затримані в Керченській протоці в листопаді 2018 року катери “Нікополь”, “Бердянськ” та буксир “Яни Капу” прямують додому.

20 листопада командувач Військово-морськими силами Ігор Воронченко розповів, що українські судна повертаються в Україну на буксирі, бо росіяни їх фактично “угробили”.

Колишній військовий прокурор Анатолій Матіос опублікував документ, в якому вказано перелік пошкоджень і вкраденого майна на українських кораблях “Нікополь”, “Бердянськ” і буксирі “Яни Капу”

Матіос опублікував цей документ у Facebook.

За словами Матіоса, 20 листопада військові прокурори оглядали та фіксували пошкодження.

Відповідно до документу, який оприлюднив колишній військовий прокурор, на всіх кораблях є відсутніми: зброя, боєзапаси у повному обсязі та документація; обладнання для радіозв’язку, зокрема станція космічного зв’язку; надувний човен з мотором; блоки апаратури розпізнавання; вогнегасники, ліхтарі, аварійний буй; акумуляторні, батареї, камбузна плита, унітаз.

Крім того, на кораблях пошкоджено гідропневмоакумулятори стопору валолінії (комплекс механізмів, завдяки яким відбувається рух двигуна).

Крім того на кораблі “Бердянськ” пошкоджено ходову рубку та гальюн, машинне відділення, лівий двигун, головний розподільчий щит електроенергії, систему розпізнавання.

На кораблі “Яни Капу” пошкоджено всі прилади у ходовій рубці, універсальну систему водяного захисту. Відсутні кабель берегового живлення та інші кабелі, дизель-генератор, розетки та плафони, паливна арматура. Фальшборт частково зруйновано, а частина щогли – частково відсутня.

Україна вимагатиме від РФ повернути все, чого не вистачає на повернутих катерах

Передісторія:

  • 25 листопада 2018 року в Керченській протоці російські військові обстріляли і захопили українські катери “Бердянськ” і “Нікополь” і буксир “Яни Капу” з екіпажами, які прямували з Одеси до Маріуполя.
  • Троє українських моряків отримали поранення.
  • 24 полоненим українцям пред’явили звинувачення за ч.3 ст.322 КК Росії (незаконний перетин кордону). Вони провели в російському СІЗО 10 місяців.
  • 7 вересня 2019 року моряків обміняли і повернули в Україну.