Україна та Грузія оскаржили повноваження російської делегації у ПАРЄ

Оскільки повноваження російської делегації в ПАРЄ оскаржені, то, за правилами ПАРЄ, повноваження можуть бути заново підтверджені протягом 24 годин

Зазначається, що делегація зможе працювати в залі протягом цієї доби так само як і всі інші делегації, але не зможе голосувати з питань, які пов’язані з її повноваженнями. Для оскарження потрібні були голоси 30 членів асамблеї з 5 країн, ця кількість була набрана і повноваження опротестовані.

Парламентська асамблея Ради Європи розпочала процедуру оскарження повноважень російської делегації на вимогу представників кількох національних делегацій.

Про це повідомляє зі Страсбурга кореспондент “Європейської правди”.

Оскарження повноважень за змістовними підставами відбулося за пропозиції грузинської делегатки Ніно Гогадзе. Загалом оскарження підтримали під півсотні депутатів.

Окремо голова української делегації Володимир Ар’єв оскаржив повноваження росіян на процедурних підставах, ґрунтуючись на тому, що у складі російської делегації є депутати, обрані по багатомандатному округу, включаючи голоси мешканців українського Криму, і обрання цих людей до Держдуми є сумнівним.

 Рішення щодо того, чи будуть підтверджені повноваження росіян, буде ухвалене у ПАРЄ в середу по обіді, оголосила президент асамблеї Ліліан Морі Паск’є.

Тим часом Російська делегація сьогодні подала заявку на підтвердження своїх повноважень в Парламентській асамблеї Ради Європи. Про це заявив спікер Держдуми В’ячеслав Володін в коментарі ТАСС.

“Рішення по резолюції прийнято. Ми, як тільки була прийнята резолюція, подали заявку на участь”, – сказав Володін. Він додав, що “російська делегація запрошена до роботи”, а прийняте ПАРЄ рішення дозволяє російським парламентаріям “прийти в зал, почати роботу”.

 Нагадаємо:
  • У ніч на 25 червня ПАРЄ ухвалила резолюцію про зміну санкційного механізму, у якій запросила Росію для повернення до роботи в Асамблеї без обмежень права голосу.
  • 25 червня російська делегація подала заявку на підтвердження своїх повноважень в Парламентській асамблеї Ради Європи.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *