Українцям пояснили як не втратити соцдопомогу при зміні постачальника газу

Газопостачальну компанію можна змінити, не втративши державну допомогу на оплату “комуналки”. Про те, як це можна зробити, в інтерв’ю каналу “Україна24”, розповів заступник голови департаменту соціальної політики Київської міської державної адміністрації Максим Бученко.

За словами Бученка, законодавчий документ, який дозволяє змінити компанію-постачальника газу, все ще залишається в силі. На даний момент в Україні діє вільний внутрішній ринок газу, і будь-який громадянин може самостійно відстежувати найбільш вигідні ціни на “блакитне паливо”, і при бажанні змінювати постачальника.

Також, в постанові прописано, що побутовий споживач може неодноразово міняти газопостачальних компаній, при цьому зовсім необов’язково кожен раз звертатися до органів соціального захисту, так як субсидія буде переоформлена автоматично. Для отримання державної допомоги, після зміни постачальника, досить один раз повідомити органи соцзахисту, надавши реквізити нової компанії. Втім, такий алгоритм стосується тільки тих громадян, хто вже отримує субсидії.

Нагадаємо:

Новий глава Міністерства енергетики та вугільної промисловості Герман Галущенко, заявив що в Україні існує цілком реальна можливість знизити високі тарифи на газ і електроенергію для малозабезпечених громадян. На думку Галущенка, тарифи на комунальні послуги не повинні рости, а уряд повинен шукати шляхи, які допоможуть знизити вартість для вразливої ​​категорії населення, для цього існують і ресурси, і можливості. Зробити це можна не в наказовому порядку, а скориставшись ринковими інструментами.

Більше новин читайте на сайті “Діловий Переяслав”