Без карантину до кінця грудня Степанов прогнозує колапс української медичної системи

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов прогнозує колапс української медичної системи до кінця грудня без запровадження додаткових обмежень, таких як карантин вихідного дня.

У суботу кількість нових хворих в Україні знову сягла піку – 12 524 за добу.

За словами міністра Степанова, Україна вимушена вводити додаткові протиепідемічні заходи, адже без них уже через місяць медична система колапсує.

“Якщо не зробити ці кроки, то на 15-20 грудня отримаємо апокаліпсис медичної системи, коли всі ліжка будуть заповнені”, – пояснив урядовець в ефірі ток-шоу “Свобода слова Савіка Шустера”.

“Ми радились з нашими епідеміологами щодо можливостей введення “карантину вихідного дня”. Зрозуміло, що повний локдаун був би ефективнішим, але цього, за розрахунками Міністерства фінансів та Міністерства економіки, не витримає наша економіка”, – додав Максим Степанов.

Він також вважає, що закриття закладів у вихідні дні дозволить “зменшити кількість соціальних контактів, тож ми отримаємо стабілізацію ситуації”.

Міністр відзначив, що “карантин вихідного дня” – це не винахід України. Його використовували в Ізраїлі, де він, за словами Степанова, дозволив зупинити ріст кількості хворих.

А лікар-анестезіолог, професор Сергій Дубров розповів, що критичним для медичної системи стане рівень у 15-20 тисяч хворих на добу.

“Якщо кількість хворих становитиме 15-20 тисяч на добу, то медична система не витримає. Запроваджений на нетривалий час локдаун “вихідного дня”, мені здається, уже в середині наступного тижня покаже ефективний він чи ні”, – вважає медик.

Нагадаємо:

В Україні від суботи діє “карантин вихідного дня”, який передбачає припинення роботи більшості закладів і ТРЦ на період вихідних. Триватиме він щонайменше до 30 листопада.

Утім, міська влада у ряді міст заявила, що не буде вводити карантин, адже це стане ударом по місцевому бізнесу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *