Удар у відповідь: Холодницький звинуватив Луценка у саботажі справи судді-корупціонера

Генеральний прокурор України саботує процес притягнення до кримінальної відповідальності одіозного судді. Таку заяву у себе на сторінці у Facebook зробив заступник Генерального прокурора, керівник Спеціальної антикорупційної прокуратури Назар Холодницький.

«Після скерування прокурорами Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) обвинувального акту до суду щодо судді-хабарника з одного із районних судів Харкова, який фактично є «кишеньковим» суддею сумновідомого Геннадія Кернеса, було встановлено, що щодо цього ж судді Генеральною прокуратурою України прийнято рішення про закриття кримінального провадження за фактом одержання хабара, що мало місце раніше того злочину, який розслідувався детективами НАБ України», – зазначив голова САП.

За його словами, після скерування прокурорами САП обвинувального акту до суду щодо судді-хабарника з одного із районних судів Харкова було встановлено, що щодо цього ж судді Генеральною прокуратурою прийнято рішення про закриття кримінального провадження за фактом одержання хабара, що мало місце раніше того злочину, який розслідувався детективами НАБУ.

Він також додав, що вивчивши матеріали кримінального провадження, у САП дійшли висновку, що в матеріалах наявні беззаперечні докази, які викривають суддю в неодноразовому систематичному вимаганні хабарів з використанням свого службового становища. «Досить знаковим є той факт, що у місті Харкові цього суддю називають «Серьожа-четвертак», оскільки вирішення питань з останнім вартує від 20 до 30 відсотків від суми позову чи рішення», – додає Холодницький.

«На думку Генерального прокурора України, такі дії судді-хабарника є законними і підстав для скасування постанови закриття кримінального провадження немає… Особливе занепокоєння і стурбованість викликає той факт, що у своїй постанові про скасування постанови про скасування постанови про закриття кримінального провадження, що взагалі є новелою кримінального процессу, Генеральний прокурор України зазначає, що він начебто розглянув 29.07.2016 матеріали кримінального провадження, яке фактично з Генеральної прокуратури України більше місця назад було передано детективам НАБ України», – написав Холодницький.

Нагадаємо, вчора слідчо-оперативна група Генеральної прокуратури прийшла з обшуками до Національного антикорупційного бюро. Причина – прослуховування однієї особи в рамках розслідування Бюро. У Національному антикорупційному бюро спростовують порушення законодавства щодо прослуховування. »Представникам ГПУ було пред’явлено документи, які підтверджують законність дій НАБУ, та роз’яснено, що згідно діючого законодавства НАБУ не має повноважень для здійснення автономного прослуховування і користується потужностями СБУ, відтак факти, наведені як підстави для обшуку, рівно як і відомості, внесені до ЄРДР в рамках даного провадження, не відповідають дійсності», – йдеться в повідомленні прес-служби відомства.

Підставою для обшуку в НАБУ Генпрокуратура назвала прослуховування фігурантів справи заступника прокурора Київської області Олександра Колесника.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *