У ВР хочуть посилити боротьбу з п’яними водіями

Наступного тижня Верховна Рада розгляне законопроект № 2695, розроблений групою народних депутатів, які хочуть посилити боротьбу з п’яними водіями. Про це на своїй сторінці у Facebook розповів Антон Геращенко, заступник міністра МВС України. У законопроекті передбачено право робити раптові перевірки водіїв на стан алкогольного сп’яніння.

Антон Геращенко запропонував підтримати законопроект 2695 про посилення відповідальності за водіння у нетверезому вигляді

“Я дуже сподіваюся, що цей законопроект підтримають всі фракції і всі депутатські групи, так як від рук п’яних водіїв гинуть виборці, які голосували за кожну політичну силу в надії, що вона зробить Україну безпечніше. Голосування як завжди буде поіменним…”, – коментує Антон Геращенко.

Нагадаємо, що одним із приводів став скандал з Віталієм Немилостивим, заступником віце-прем’єр-міністра – міністра з питань стратегічних галузей промисловості України Олега Уруського. У мережі було оприлюднено відео, на якому Немилостивий був зупинений поліцейськими, які запідозрили його у водінні у нетверезому стані.

Відповідальність за п’яне водіння в Україні

17 червня Верховна Рада проголосувала за ухвалення проекту №3314, який, серед іншого, передбачав скасування кримінальної та введення адміністративної відповідальності за керування транспортом у нетверезому стані.

Згідно з новими правилами, пияцтво за кермом буде каратися штрафом 17-34 тис. Грн і 51 тис. Грн в разі повторного порушення.

Поки що законом не передбачені суворі заходи для водіїв, які вирішили сісти за кермо напідпитку. Статистика ДТП в Україні тим часом невтішна – з 1 січня по 30 листопада 2020 року на дорогах країни було зафіксовано 4118 аварій через керування автомобілем у нетверезому стані. Через п’яних на дорогах загинули 97 осіб і були травмовані тисячу чотиреста двадцять п’ять.